piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Lider ze Szczecina zagra o medale
autor: EBP Pogoń Szczecin/WiolaJuniorzy starsi Pogoni Szczecin pokonali Piasta Gliwice 4:1 i przy równoczesnej porażce Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin awansowali na 1. miejsce w tabeli. Wygrana ze śląskim zespołem dała zespołowi Pawła Crettiego awans do półfinału Centralnej Ligi Juniorów.

Gliwiczanie w 3. minucie spotkania wykonywali rzut wolny, na szczęście Kowalczyk strzelił wysoko nad poprzeczką. Gospodarze wyszli na prowadzenie dzięki Fabianowi Pachowi, któremu asystował Kujawa. - Gliwiczanie postawili nam trudne warunki. Musieliśmy grać czujnie w defensywie i nie dać sobie wbić bramki. Przeczekaliśmy rywali, przejęliśmy inicjatywę, a za tym poszły bramki - powiedział dla pogonszczecin.pl Jędrzej Kujawa (na zdjęciu). W 31. minucie Piast doprowadził do remisu po rzucie karnym wykorzystanym przez Łukasza Krakowczyka. Portowcy mogli przed przerwą prowadzić, ale strzało Kuśmierka i Starzyckiego brakło precyzji.
W drugiej połowie przyjezdni ruszyli na szczecinian wysokim pressingiem. Portowcy próbowali wyjść na prowadzenie. Najpierw dośrodkowywał Boniecki, a na bramkę główkował Stasiak, obronił jednak golkiper Piasta. Okazję do drugiej bramki dla zespołu ze Śląska miał Krakowczyk, ale górą był Kusztan.

Zespół Pawła Crettiego na prowadzenie wyszedł w 89. minucie po uderzeniu zza szesnastki Michała Graczyka. 60. sekund później Aron Stasiak wpisał się na listę strzelców, a asystę na swoje konto zapisał Kuśmierek. Wynik meczu ustalił tuż przed końcowym gwizdkiem Michał Sacharuk. Portowcy dzięki wygranej awansowali do do półfinału Centralnej Ligi Juniorów, a także przy porażce Lecha Poznań awansowali na 1. miejsce w tabeli. W następnej kolejce rywalem granatowo-bordowych będzie Miedź Legnica.

Paweł Cretti, trener Pogoni Szczecin: - Odprawa przed tym spotkaniem miała na celu głównie przeniesienie uwagi chłopców z tego, co może się zdarzyć w przypadku wygranej na to, nad czym pracowaliśmy w mikrocyklu. Patrząc na Lecha Poznań, wiedzieliśmy, że ostatni mały kroczek nie zawsze jest łatwy. Nie dopisywaliśmy sobie 3 punktów przed tym spotkaniem. Był to trudny mecz. Po pierwszej bramce oddaliśmy inicjatywę Piastowi, który doprowadził do remisu. Nie jestem do końca zadowolony z postawy moich zawodników. Oczywiście, wynik jest satysfakcjonujący, ale w wielu sytuacjach chłopcy powinni lepiej się zachować. Najważniejsze jest jednak to, że grali do końca i w ostatnich minutach zdobyli trzy bramki. Gratuluję rywalom dobrego meczu.

Mateusz Wójcik, trener Piasta Gliwice: - Zastanawiam się, jak doszło do tego, że tak wysoko przegraliśmy. I my, i Pogoń Szczecin do pewnego momentu dobrze graliśmy w piłkę. Zabrakło nam jednak konsekwencji. Chłopcy, po drugiej straconej bramce w 90. minucie, spuścili głowy i oddali inicjatywę. Uczulaliśmy się przed meczem na groźne piłki prostopadłe z głębi pola, ale mimo to daliśmy się nimi zaskoczyć. Musimy wyciągnąć wnioski z tego spotkania i nie popełniać takich samych błędów w kolejnych starciach. Gratuluję Pogoni dobrego meczu i życzę powodzenia w walce o tytuł mistrzowski.

1:0 - Fabian Pach - 12
1:1 - Łukasz Krakowczyk (k.) - 31′
2:1 - Michał Graczyk - 89′
3:1 - Aron Stasiak - 90′
4:1 - Michał Sacharuk - 90′

Pogoń Szczecin: Daniel Kusztan - Szymon Waleński, Hubert Sadowski, Sebastian Nagel, Fabian Pach - Mateusz Maćkowiak (63′ Michał Graczyk), Jędrzej Kujawa, Błażej Starzycki (90′ Michał Macuk), Bartosz Boniecki (63′ Michał Sacharuk), Gracjan Kuśmierek - Aron Stasiak.
źródło: własne/pogonszczecin.pl