piłka nożna / II liga
piłka nożna / II liga -
Oddalić awans lidera
Odra Opole jest o krok od wywalczenia awansu do I ligi. Najbliższemu rywalowi Błękitnych Stargard do osiągnięcia celu potrzeby jest minimum jeden punkt. Stargardzianie mogą popsuć święto gospodarzom sobotniej potyczki. Co ciekawe lider rozgrywek lepiej radzi sobie na wyjazdach niż u siebie. Jesienią opolanie skromnie wygrali w Stargardzie 1:0, po bramce w końcówce meczu. Błękitni nie wykorzystali jednak rzutu karnego w pierwszej połowie gry. Sobotnie spotkanie Odra Opole - Błękitni Stargard będzie transmitowany na antenie regionalnych oddziałów TVP3.
Zespół z Opola ma dwanaście punktów przewagi nad czwartym w tabeli Radomiakiem Radom. Wydaje się, że nawet jeśli w sobotę opolanie nie zdobędą choćby oczka, to razem z Rakowem Częstochowa mogą być już spokojni o swój los. Podopieczni Jana Furlepy przez cały sezon prezentują wyrównaną formę. Pierwszoligowe aspiracje potwierdzili w minionej kolejce, kiedy to rozbili na wyjeździe Rozwój Katowice - 5:0. Nastroje w szatni tak jak przed każdym kolejnym spotkaniem - mówi Marcin Wodecki. - Jesteśmy bardzo blisko awansu, dlatego musimy to potwierdzić w najbliższa sobotę. Jak wygramy to zapewne będą szampany, ale oczywiście myślimy tylko o meczu z Błękitnymi, który po prostu trzeba wygrać - zakończył zawodnik Odry.

Najlepszym strzelcem opolskiej drużyny jest Szymon Skrzypczak. 27-latek trafił do Opola zimą i do zdobycia ośmiu goli potrzebował jedynie dziesięciu spotkań. Trafienie mniej na koncie ma jeden z czterech bramki Gancarczyków, Waldemar. Największym doświadczeniem w zespole Odry może pochwalić się z kolei Marcin Wodecki. On także trafił do Opola zimą. W swoim dorobku ma ponad 100 spotkań w Ekstraklasie. Komplet minut w tym sezonie ma Tobiasz Weinzettel. 21-letni bramkarz wystąpił we wszystkich meczach Odry Ople w drugiej lidze (2 610 minut). Pułap dwóch tysięcy minut przekroczyli także Mateusz Bodzioch, Rafał Brusiło oraz Tomasz Wepa.

Opolanie nie przegrali na własnym boisku od sześciu gier. Ostatni raz ulegli przed własną publicznością Olimpii Zambrów (0:3) 22 października ubiegłego roku. Byłą to także jedyna porażka Odry w tym sezonie u siebie. Błękitni mają kłopot z punktowaniem na boiskach drużyn z czołówki ligi. Stargardzianie przegrali z Rakowem Częstochowa (1:0), Puszczą Niepołomice (2:0), Radomiakiem Radom (2:1), a oczko wywalczyli z Siarką Tarnobrzeg (1:1).
źródło: własne/Odra Opole