piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Ważne trzy punkty
autor: paulaZnakomicie rozpoczęła Olimpia Szczecin rozgrywki w grupie spadkowej Ekstraligi kobiet. Pewne zwycięstwo 3:0 nad Gosirkami Piaseczno umacnia naszą drużynę na siódmym miejscu w ligowej tabeli oraz daje spokój i stabilizację przed następnymi meczami.
Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Olimpii, która zdobyła trzy bramki po strzałach Roksany Ratajczyk, Aleksandry Sudyk i Weroniki Szymaszek. Gosirki co prawda też miały swoje okazje, wykonywały seriami rzuty rożne, jednak nic groźnego nie wydarzyło się pod bramką Olimpii. Kolejne bramki dla szczecinianek mogły natomiast zdobyć Magdalena Lachman i Roksana Ratajczyk. Niestety ich strzały minimalnie mijały słupek bramki strzeżonej przez Edytę Kanclerz.
Druga odsłona rozpoczęła się od frontalnych ataków gospodyń. Piłkarki z Piaseczna stworzyły sobie kilka bardzo dobrych okazji bramkowych, ale za każdym razem na przeszkodzie stawa im świetnie dysponowana Beata Niesterowicz. Olimpia ograniczała się do obrony korzystnego rezultatu oraz wyprowadzała groźne kontrataki. Po jednym z nich minimalnie nad poprzeczką uderzyła Roksana Ratajczyk. Kolejne zmiany w obu zespołach nie wpłynęły na obraz gry. Olimpia dzięki bardzo udanej pierwszej połowie oraz fantastycznie interweniującej w drugiej części gry Beacie Niesterowicz, wygrywa w Piasecznie 3-0 i dopisuje do swojego dorobku trzy bardzo ważne punkty.

Kolejne spotkanie już w najbliższą niedzielę. Na stadionie przy ul. Bandurskiego o godzinie 11.00 podejmujemy AZS PSW Biała Podlaska. Czas na wyrównanie rachunków z rundy zasadniczej.

KS Gosirki Piaseczno - Olimpia Szczecin 0:3
0:1 Roksana Ratajczyk 5′
0:2 Aleksandra Sudyk 18′
0:3 Weronika Szymaszek 29`

GOSiRKi: Kanclerz - Rosińska, Kędzierska, Sosnowska, Sobczak, Dudek (84` Mordel), Rębiś (64`Rapacka), Tkaczyk, Kołek (58`Orzepowska), Ciupińska, Ignatjeva.

OLIMPIA: Niesterowicz - Preś, Szwed, Böhm, Szymaszek (64`Szafrańska), Lachman (73`Łuczak), Fil (79`Witczak), Janik, Niewolna, Sudyk (66 Szymańska), Ratajczyk (84′ Brodzik).