siatkówka / Pozostałe rozgrywki
siatkówka / Pozostałe rozgrywki -
Szczecinianie tuż za podium MMP
autor: Biuro Prasowe EspadonuW miniony weekend w Legionowie odbył się turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W imprezie wziął udział zespół Espadonu U-23.

Zaczęło się nie najlepiej, ponieważ w sobotnim półfinale nasza drużyna uległa RCS Cerradowi Czarnym Radom (późniejszemu mistrzowi) 0:3. Ekipa z Radomia, wzmocniona plusligowymi graczami, wykorzystała boiskowe doświadczenie i pewnie zwyciężyła bez straty seta. Dużo ciekawiej było za to dzień później, gdy ekipa ze stolicy Pomorza Zachodniego stanęła do walki o brąz.
MOS Wola Warszawa, nasz rywal w bitwie o trzecie miejsce, świetnie rozpoczął mecz, wygrał dwa pierwsze sety i wydawało się, że możemy mieć powtórkę z ubiegłego dnia. W decydującym momencie Espadon poderwał się jednak do walki i po zaciętej grze na przewagi doprowadził do tie-breaka. Tego, mimo ogromnej ambicji i determinacji, wygrać się nie udało. MOS Wola Warszawa wygrał dwie piłki od stanu 14:14 i przypieczętował triumf w całym meczu.

- Po dwóch setach nie mieliśmy już nic do stracenia, musieliśmy zagrać va banque. Starałem się jakoś odmienić chłopaków, przywrócić im wiarę w siebie, której brakowało na początku spotkania. Wiem, że chłopaki potrafią grać w siatkówkę, ale brakuje im wiary we własne możliwości i siły. Poza tym to ich pierwsza tak ważna impreza. Przypuszczam, że gdyby turniej był dłuższy, więcej meczów do rozegrania, nasz końcowy rozrachunek mógłby być lepszy. Mimo wszystko jestem dumny z moich zawodników, że potrafili uwierzyć w siebie i zawalczyć - czytamy na łamach strony www.mlodaliga.pl wypowiedź Artura Krulikowskiego, trenera Espadonu.

W Legionowie nasza drużyna musiała sobie radzić z bardzo trudną sytuacją kadrową. Problemy zdrowotne dopadły aż pięciu zawodników i ostatecznie na turnieju finałowym pojawiła się tylko 9-osobowa grupa grających. Oznaczało to, że trener miał ograniczone pole manewru i nie miał możliwości przeprowadzania zbyt dużej liczby zmian. Wszyscy w klubie gratulują sztabowi szkoleniowemu oraz zawodnikom zajęcia wysokiego, czwartego miejsca w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i liczą drużynie dalszych sukcesów.