piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Przegrana w Kołobrzegu
autor: victoria sp2 sianówNie udał się sianowiankom wyjazd na mecz ligowy do Kołobrzegu. Dziewczyny z UKS Victoria SP 2 Sianów niestety przegrały 0:1 mecz z AP Kotwica Kołobrzeg. Mecz nie był może najlepszy, ale bardzo zacięty. Obydwie drużyny grały bardzo ambitnie, ale na przeszkodzie dobrej gry stanęły: mocno padający deszcz i zimnica, pomimo to był to mecz walki. Sianowianki na mecz pojechały bardzo osłabione bez dwóch stoperek Karoliny Wieczorek i Wiktorii Robakowskiej oraz Wiktorii Ostróżki i Wiktorii Tomaszewskiej co spowodowało, że na obronie musiała niestety stanąć Malwina Grzelak.
Roszada ta spowodowała olbrzymie osłabienie sianowskiego ataku. Obydwa zespoły grały bardzo skoncentrowane i nie stwarzały wielu okazji do strzelenia bramek. W 17 minucie zawodniczki Kotwicy miały bardzo dobrą okazję do strzelenia bramki, ale świetnie się spisała bramkarka Victorii SP 2 Oktawia Kaszewska. W pierwszej połowie
mecz toczył się głównie w środku pola. Trwała zażarta walka a zawodniczki nie odstawiały nóg, ale sytuacji strzeleckich nie było.

W drugiej połowie zarysowała się przewaga Kotwicy, ale to Katarzyna Pietras z Victorii SP 2 mogła z rzutu wolnego w 61 minucie zdobyć bramkę. Piłka minimalnie minęła słupek Kotwicy. Piłkarki Kotwicy nadal atakowały, ale w 69 minucie mogły stracić gola. Wychodzącą na czystą pozycję Katarzynę Pietras brutalnie sfaulowała defensorka Kotwicy i było po wszystkim. Sędzia nawet nie dał kartki zawodniczce AP Kotwica. Po tym wydarzeniu inicjatywę przejęła Kotwica i to ona dyktowała warunki i miała dużą ilość rzutów rożnych. W 77 minucie padła bramka a szczęśliwą jej autorką była Marcelina Szpak i Kotwica wygrała mecz 1:0. Szczęśliwe kołobrzeżanki odtańczyły taniec radości. Zwycięstwo gospodyniom daje jeszcze szansę awansu do II ligi.

Skład Victorii SP 2: Oktawia Kaszewska, Wiktoria Mąka, Klaudia Dziubak, Dagmara Petrus, Malwina Grzelak, Karolina Bryda, Karolina Kawałek, Wiktoria Kaszyńska, Marta Haczykowska, Joanna Próchnicka, Katarzyna Pietras.
W rezerwie pozostały Alicja Wojciechowska i Oliwia Żywanowska.

Następny mecz sianowianki zagrają w sobotę 6 maja 2017 o godz,12.00 w Sianowie z KS Zalew Stepnica. Dziewczyny zagrały bardzo ambitnie, zdecydowanie lepiej niż w Międzyzdrojach, ale punkty zasłużenie zdobyła AP Kotwica. Bardzo dobry mecz na stoperze zagrała Malwina Grzelak, jak i jej pozostałe koleżanki z obrony, ale sianowianki nie miały siły przebicia w ataku. Bramka trochę przypadkowa, ale należała się Kotwicy.
źródło: Victoria SP2 Sianów