koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Pierwszy mecz dla faworyta
Nietypowo bo w piątek rozegrano pierwszy mecz półfinałów play-off bezpośredniego zaplecza Polskiej Ligi Koszykówki. Faworyt tego pojedynku a także całej pierwszej ligi, tj. Legia Warszawa nie zawiodła swoich kibiców. Wojskowi wygrali 85:75 i prowadzą 1:0 w serii do trzech zwycięstw.
Biało-bordowym nie pomogło 27 pkt. Marcina Dymały, bowiem to gospodarze mięli sporą liczbę graczy, którzy swój pobyt na boisku zamienili na punkty. Niespodziewanym liderem cewukasu był Grzegorz Malewski, który wypunktował podopiecznych Krzysztofa Koziorowicza zza linii 6,75 m.
Szansa do rewanżu przyjdzie szybko, bowiem już jutro (29.04) o godzinie 18.00 w hali OSiR Bemowo dojdzie do drugiego spotkania.
Po pierwszych wyrównanych minutach, lepiej w spotkanie weszli goście z Pomorza Zachodniego. Choć bardzo szybko trzy przewinienia złapał Karol Pytyś, Spójnia po pięciu oczkach Dymały i trafieniach Frasia oraz Pabiana prowadziła 10:5. Jednak bardzo szybko gospodarze odrobili straty i przejęli inicjatywę. Świetną pierwszą kwartę zaliczył Grzegorz Kukiełka, który w tym fragmencie zdobył dziewięć oczek. Później rolę głównego zdobywcy punktów dla Legii zdobył wspomniany we wstępie Malewski i miejscowi w pewnym momencie prowadzili już 39:24.
Za sprawą Dymały Spójni przed przerwą udało się odrobić część strat (wynik 43:35 po 20 minutach gry), jednak przez długą część meczu podopieczni Krzysztofa Koziorowicza nie mogli zbliżyć się do rywala na przynajmniej dwa posiadania. Udało się to dopiero po trójce Janiaka w drugiej minucie czwartej odsłony, jednak w trans wpadł Grzegorz Malewski, który w decydującej kwarcie zdobył szesnaście oczek.
Biało-bordowym nie udało się zatrzymać silnego skrzydłowego, który poprowadził swoich kolegów do victorii 85:75.

Legia Warszawa - Spójnia Stargard 85:75 (21:15;22:20;15:17;27:23)

Legia Warszawa: G. Malewski 22 (6/8x3), G. Kukiełka 17, Ł. Pacocha 8 (5 zb., 7 as., 4 str.), Ł. Wilczek 7, M. Aleksandrowicz 7, A. Linowski 7 (7 zb., 4 str., 2 blk.), M. Jarmakowicz 6, T. Andrzejewski 6 (7 zb.), K. Sulima 3, P. Robak 2

Spójnia Stargard: M. Dymała 27 (6 zb., 4 str.), H. Pabian 13 (6 zb.), D. Janiak 13, M. Raczyński 9, P. Lewandowski 6, W. Fraś 5 (8 zb.), P. Bodych 2, K. Pytyś 0, P. Śpica 0