Rezerwy Pogoni pokonały KKS
autor: EBP Pogoń Szczecin/W. Ufland Rezerwy Pogoni Szczecin wygrały w Kaliszu z KKS-em 4:0. Bramkarza kaliszan pokonali: Seiya Kitano (dwukrotnie), Rafał Maćkowski i Gracjan Jaroch.

- To był jeden z najlepszych naszych meczów w III lidze - powiedział tuż po meczu dla pogonszczecin.pl trener Paweł Sikora. - Graliśmy dobrze i byliśmy skuteczni. Potrafiliśmy się utrzymywać przy piłce na połowie przeciwnika, co było kluczem do zwycięstwa. Przyjezdni prowadzenie objęli już w 7. minucie, Seiya Kitano wykorzystał podanie Maćkowskiego i posłał piłkę do siatki. Po chwili strzelec gola mógł powiększyć swój dorobek bramkowy, ale defensor gospodarzy wybił piłkę wślizgiem. Kitano zdobył swoją drugą bramkę w 27. minucie, tym razem asystował mu Kowalczyk.
Po przerwie Portowcy podwyższyli swoje prowadzenie dwoma golami. Szczecinianie mieli więcej sytuacji, ale ich nie wykorzystali. Kitano mógł skompletować hattricka, ale trafił piłką w słupek. - Kitano zdobył dwa gole i zaliczył asystę - podsumował Sikora. - Zespół bez napastnika nie może funkcjonować, a Seiya potrafił utrzymać się przy piłce i wykorzystać dobre podania kolegów z drużyny.

61. minuta to gol Rafała Maćkowskiego i kolejna asysta Kowalczyka. W 75. minucie wynik meczu ustalił Gracjan Jaroch, któremu piłkę dograł Kitano. Maćkowski wpakował futbolówkę do pustej bramki. - Jestem zadowolony z gry i wyniku - ocenił Sikora. - Realizowaliśmy to, co zakładaliśmy przed spotkaniem. Graliśmy agresywnie i wysokim pressingiem. Przez 90 minut atakowaliśmy i po żadnym z goli nie cofnęliśmy się na własną połowę. W następnej kolejce Portowcy zagrają z Sokołem Kleczew.

0:1 - Seiya Kitano - 7'
0:2 - Seiya Kitano - 27'
0:3 - Rafał Maćkowski - 61'
0:4 - Gracjan Jaroch - 75'

Pogoń II Szczecin: Adrian Henger - Patryk Paczuk (80' Marcel Stefaniak), Jakub Kuzko, Szymon Jopek (75' Jakub Paprzycki), Hubert Matynia - Mateusz Bochnak (69' Gracjan Jaroch), Robert Obst, Damian Pawłowski (86' Paweł Marczuk), Sebastian Kowalczyk, Rafał Maćkowski - Seiya Kitano.
źródło: własne/pogonszczecin.pl