piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Grad goli w meczu z Piastem
autor: Ariel SzydłowskiW zakończonym spotkaniu piłkarze Chemika Police pewnie pokonali Piasta Karsko 6:0(3:0). Sobotnie spotkanie Chemika z Piastem wyglądało identycznie jak wszystkie dotychczasowe mecze w rundzie wiosennej. Z tą różnicą, że w poprzednich spotkaniach policzanie razili nieskutecznością a w meczu z Piastem rozwiązali istny worek z bramkami.
Chemicy w pierwszych 15 minutach gry stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia bramki. Niestety nie udawało się wyjść na prowadzenie, wszystko zmieniło się w 24 minucie. Wtedy to na strzał z około 30 metrów zdecydował się Szymon Kapelusz. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od obrońcy gości i wpadła do bramki. Zaledwie 2 minuty później było już 2:0. Protasenko prostopadłym podaniem uruchomił Michała Maśniaka. Michał wpadł w pole karne i podcinką zdobył bramkę na 2:0. W 30 minucie było już 3:0 dla Chemików po kolejnym golu Maśniaka. Tym razem jednak dogrywającym był Paweł Szewczykowski, który minął bramkarza i wyłożył piłkę Michałowi. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie i Chemicy schodzili na przerwę z trzy bramkową zaliczką. Zaledwie 4 minuty po wznowieniu gry na 4:0 podwyższył Szymon Kapelusz. Ten sam zawodnik w 56 minucie po rzucie wolnym i dośrodkowaniu Protasenki zdobył bramkę na 5:0. W 81 minucie spotkania powinno być 6:0. Po zagraniu ręką jednego z obrońców Piasta sędzia Augstynowicz wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Szymon Kapelusz i... przestrzelił. Był to pierwszy niewykorzystany rzut karny Szymona w barwach Chemika. Do tej pory Kapi wykonywał jedenastki bezbłędnie. Mecz Chemika z Piastem ostatecznie zakończył się 6:0, w ostatniej akcji meczu Sebastian Prokopowicz perfekcyjnie wyłożył piłkę Nikicie a ten trafił do pustej bramki. W następnej kolejce piłkarze Chemika zmierzą się na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek zespołem Błękitnych II Stargard. Błękitni w tej kolejce dość niespodziewanie przegrali na wyjeździe z Polonią Płoty 3:0. Oficjalna strona Chemika Police wraz z portalami police24.pl dziennikpolicki.pl i Telewizją Regionalną HB przeprowadzi video relacje z tego spotkania. Już dziś zapraszamy do jej śledzenia.

Chemik: Gajdemski - Maśniak(65' Klimkowicz), Janicki(58' Prokopowicz), Andrzejewski, Szewczykowski(75' Rudnik), Hajdukiewicz, Prostasenko, Lewandowski, Sowała(65' Ziółkowski), Kapelusz, Vovchenko

Piast: Bartnik - Diamów, Kałużny, Iwanowski, Mrzygłód, Płaczek, Łatwiński, Niegowski P., Rozmarniewicz, Niegowski K.(75' Usakiewicz)

1:0 - 24 min Szymon Kapelusz
2:0 - 26 min Michał Maśniak
3:0 - 30 min Michał Maśniak
4:0 - 49 min Szymon Kapelusz
5:0 - 56 min Szymon Kapelusz
6:0 - 90 min Mykyta Vovchenko