piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki -
Polska w barażach, występy Kubika i Soleckiego
autor: aszefReprezentacja Polski w Futsalu zremisowała 1:1 z Hiszpanią. Dzięki temu wynikowi zapewniła sobie grę w barażach do Mistrzostw Europy. W spotkaniu tym jak i w całym turnieju eliminacyjnym w Elblągu wystąpili Michał Kubik, Dominik Solecki z Pogoni 04 Szczecin.

Hiszpanie od początku kontrolowali grę, a strzegący naszej bramki Michał Kałuża właściwie od pierwszych sekund miał co robić. W trzeciej minucie musiał wyjmować piłkę z siatki po uderzeniu z bliska Bebe i dokładnym podaniu Pola.
Polacy po raz pierwszy zaatakowali dopiero w czwartej minucie, gdy to uderzył Dominik Solecki. Po chwili bliski zaskoczenia hiszpańskiego golkipera był jeszcze Rafał Franz. Hiszpanie cały czas swobodnie operowali piłką, ale po tym jak początkowy stres „uciekł” niespodziewanie na parkiecie zaczęli coraz częściej do głosu dochodzić reprezentanci Polski.
Pierwszy taki sygnał to była okazja Tomasza Luteckiego, który wykorzystał błąd hiszpańskich zawodników - zabrakło w decydującym momencie jedynie zimnej krwi. Po chwili uderzał jeszcze Tomasz Kriezel. - Musimy zachować arytmię gry. Osiągnęliśmy przewagę, ale nie możemy się podpalać, by nie stracić drugiej bramki - mówił w przerwie czasowej Błażej Korczyński, II trener reprezentacji Polski.
Kolejne okazje mieli także Marcin Mikołajewicz, a z dystansu strzelał także Kałuża, który z czasem miał zdecydowanie mniej pracy niż jego vis a vis, Juanjo. Dwukrotnie o centymetry pomylił się także Michał Kubik, a Solecki uderzył w słupek - Hiszpanie na tym turnieju jeszcze tak trudnej przeprawy nie mieli. Kolejną sytuację zmarnował także Lutecki, aż w końcu w 18. minucie po kontrze i idealnym dograniu Kubika do siatki trafił popularny „Miki”. Był to pierwszy stracony gol przez mistrzów Europy w tym turnieju!
W drugiej połowie emocji czysto futsalowych było zdecydowanie mniej. Co prawda tuż po wznowieniu gry mistrzowie Europy kilkukrotnie 'postraszyli' naszego golkipera, a po drugiej stronie Kubik trafił w słupek, ale z czasem na parkiecie mieliśmy coraz więcej chaosu i nerwowości.

Biało - czerwoni nie grali już z taką intensywnością co w pierwszej połowie, Hiszpanie dochodzili do groźnych sytuacji, ale na wysokości zadania stawał Kałuża. Jedną z nielicznych sytuacji miał ponownie Lutecki. - Nie ważne jak, ale trzeba to utrzymać - motywowali się w minutowej przerwie biało-czerwoni. Momentami nasza defensywa przyprawiała kibiców o drżenie serca, ale jednak częściej nasi reprezentanci grali z pomysłem i przede wszystkim ofiarnie.

- Ta ofiarność dała nam jeden bezcenny punkt i awans do baraży! - To był wynik, o którym marzyliśmy. Wczoraj w to za bardzo jeszcze nie wierzyliśmy. Dzisiaj na odprawie dałem taką przemowę, w końcu to są tacy sami ludzie jak my. Każdy dał z siebie maksa - powiedział po meczu jeden z liderów reprezentacji Michał Kubik

Polacy zakończyli turniej na trzecim miejscu, taki wynik oraz rezultaty na innych turniejach spowodowały, że Biało-Czerwoni mając najlepszy dorobek punktowy, lepszą różnicą goli wyprzedzili Finlandię i zagrają w barażach. Udział w nich wezmą znani nam z Elbląga Serbowie oraz Gruzini, Węgrzy, Chorwaci, Rumuni, Czesi i Francuzi. Pewni udziału w mistrzostwach są: gospodarze Słoweńcy, zwycięzca eliminacji z Elbląga: Hiszpanie oraz Włosi, Azerowie, Ukraińcy, Portugalczycy, Kazachowie i Rosjanie.

Hiszpania - Polska 1:1 (1:1)
Bebe 2' - Mikołajewicz 18'

Skład reprezentacji Polski: Michał Kałuża - Tomasz Lutecki, Marcin Mikołajewicz, Tomasz Kriezel, Wojciech Pawicki, Michał Kubik, Łukasz Biel, Krzysztof Elsner, Robert Gładczak, Maciej Mizgajski, Dominik Solecki, Rafał Franz.
źródło: Łączy nas piłka / własne