Świt walczący do końca!
Świt Skolwin po zaciętym spotkaniu pokonał 1:0 lęborską Pogoń, po golu Kamila Walkowa w 89 minucie spotkania, dzięki czemu Świtowcy wygrali czwarte z pięciu spotkań w rundzie rewanżowej!

Pierwsza odsłona była dosyć chaotyczna i mało atrakcyjna dla kibiców, którzy mimo pochmurnej pogody przybyli na sobotnie zawody. Najlepszą sytuacje do objęcia prowadzenia mieli goście za sprawą Kayode Baloguna, który w 37 minucie strzelił prosto w Przemka Matłokę. Gospodarze mogli odpowiedzieć w 40 minucie, jednak bramkarz Maciej Szlaga trącił dośrodkowanie Pawła Krawca zmierzające wprost na głowę Jarosława Jóźwiaka. Tuż przed końcem bliski zaskoczenia własnego bramkarza po interwencji wślizgiem był Paweł Odlanicki, a w ostatniej akcji pierwszej połowy Marcin Kajca przestrzelił z rzutu wolnego tuż obok słupka. Reasumując mimo wyrównanego pojedynku to przyjezdni posiadali przewagę optyczną w pierwszych trzech kwadransach.
Po przerwie drużyna Świtu wróciła do żywych, co można było zaobserwować po jej znacznie lepszej postawie. W 54 minucie Ernest Graś przestrzelił nad bramką, po wycofaniu na linie pola karnego, które poprzedziła kombinacyjna akcja w narożniku boiska. Kilka minut później Paweł Krawiec trafił w mur z wolnego. W 69 minucie ponownie świetnie dośrodkowywał Krawiec, a kapitalną okazje zmarnował Patryk Bil, który strzelił w środek bramki i dał szansę na reakcje Szladze. Goście zaczęli wyraźnie opadać z sił, a na dodatek Daniel Górski faulował szarżującego w bocznym sektorze Krawca i wyleciał z boiska w konsekwencji drugiej żółtej kartki. Miejscowi nacierali, ale piłka nie chciała wpaść do bramki rywali, aż do 89 minuty kiedy to Oskar Szczepanik popędził bokiem pola karnego, dograł piłkę do Patryka Bila, ten z kolei wyłożył ją Kamilowi Walkowowi, który zdobył zwycięskiego gola! Mimo rozpaczliwych prób odrabiania strat przez Pogoń, to Świtowcy mogli podwyższyć po strzałach Pawła Krawca i Krzysztofa Filipowicza.

Zwycięstwo w spotkaniu z drużyną z Lęborka pozwala Świtowi realnie włączyć się do walki o górną połowę ligowej klasyfikacji. Tymczasem już w środę Świt zmierzy się w kolejnym spotkaniu w Jarocinie z Jarotą, które będzie trudnym spotkaniem drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli.

Warto również odnotować fakt, że na meczu zjawiła się 40-osobowa grupa fanów z Lęborka, która została ostatecznie wpuszczona na spotkanie za darmo, jednak również Świtowcy mogli liczyć na wsparcie kibiców z Północnego Szczecina.

ŚWIT SZCZECIN - POGOŃ LĘBORK 1:0(0:0)

1:0 Kamil Walków 89'

Świt: Matłoka - Wyganowski, Bil, Odlanicki, Graś, Szczepanik G., Ortel (80' Ładziak), Szczepanik O., Krawiec, Jóźwiak (61' Walków), Filipowicz.

Pogoń: Szlaga - Górski, Musula, Szałek, Kochanek - Kajca (75' Wesserling), Szymański, Madziąg, Balogun, Słowiński (66' Formela), Wólkiewicz.