piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Zwycięstwa zachodniopomorskich piłkarzy
autor: Tomasz DrankowskiDwa zwycięstwa odniosły reprezentacje ZZPN w kolejnych meczach mistrzowskich. W Tucholi zespół z rocznika 2002 rywalizujący w turnieju o puchar Kazimierza Górskiego rozgromił Kujawsko-Pomorski ZPN 5:1 (1:1). Najstarsza nasza reprezentacja z 2001 rocznika rywalizująca w turnieju o puchar Kazimierza Deyny pokonała Kujawsko-Pomorski ZPN 2:1 (2:0).

Puchar Kazimierza Górskiego

Pierwsi na boisko wybiegli piłkarze grający w turnieju o Puchar Kazimierza Górskiego. Przewaga naszego zespołu był bardzo wyraźna. Już w 5 minucie prowadzenie zdobył Michalak. Dwie minuty później Wędrychowski miał szansę podwyższyć na 2:0, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Gospodarze przed przerwą doprowadzili do remisu, ale na więcej nie było ich stać. Tuż po wznowieniu gry Nizio wyprowadził nasz zespół ponownie na prowadzenie.

Nasza drużyna nabrała pewności w grze i kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Na listę strzelców wpisał się między innymi Wędrychowski, który ponownie stanął przed szansą zdobycia gola z rzutu karnego. Tym razem się nie pomylił.

Drugi mecz w tej grupie pomiędzy Wielkopolskim ZPN, a Pomorskim ZPN rozegrany zostanie w środę (5 kwietnia).

Kujawsko-Pomorski ZPN - Zachodniopomorski ZPN 1:5 (1:1)

Bramki dla naszego zespołu zdobywali: Michalak 5, Nizio 41, Rybicki 44, Wędrychowski 57 karny, Krzysztofek 78.

ZZPN: Idasiak (72 Banaś) - Telicki, Balcewicz, Trzaskoma (68 Drozd), Iskra (61 Potoczny) - Kozłowski, Rybicki (61 Kort), Wędrychowski, Cybulski (68 Szol), Michalak (55 Bożko) - Nizio (52 Krzysztofek). Trenerzy: Zygoń, Fryś. Trener bramkarzy: Otocki

Puchar Kazimierza Deyny

autor: Tomasz DrankowskiPierwsza połowa toczyła się pod dyktando naszej drużyny. Znaczna przewaga w polu udokumentowana została bramkami Czajkowskiego i Rapity. Nic nie wskazywało na to, że w tym meczu mogą być jeszcze jakieś emocje.

Tymczasem po zmianie stron gospodarze zdobyli gola po stałym fragmencie gry. Kontaktowa bramka sprawiła, że miejscowi piłkarze uwierzyli w możliwość doprowadzenia do remisu. Tylko jakaś zdobycz punktowa przedłużała nadzieję K-P ZPN na wyjście z grupy. Pod koniec meczu gospodarze postawili wszystko na jedną kartę. Nawet ich bramkarz zapuszczał się w okolice pola karnego ZZPN. Bez efektu. Trzy punkty zasłużenie zdobyła nasz drużyna.

Kujawsko-Pomorski ZPN - Zachodniopomorski ZPN 1:2 (0:2)

Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Czajkowski 20, Rapita 30.

ZZPN: Sasiak - Żulpo, Ładny, Szcześniak, Maćkowiak - Czajkowski (55 Smoliński), Jachno, Rapita (60 Wolański), Rościszewski (75 Leszczyński), Kwiecień - Wójcik (55 Kankowski). Trenerzy: Kaźmierczak, Michalczyszyn. Trener bramkarzy: Otocki.