koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Dymała to za mało...
Nie takiej końcówki sezonu zasadniczego spodziewali się kibice Spójni Stargard w wykonaniu ich ulubieńców. Zespół, który przez dziesięć pierwszych spotkań z rzędu nie zaznał smaku porażki, był liderem zaplecza Polskiej Ligi Koszykówki, w rundzie rewanżowej zaczął doznawać zadyszki a w ostatnich meczach praktycznie roztrwonił to co zyskał wcześniej. Biało-bordowi w niedzielę (02.04) przegrywając 57:84 z GTK Gliwice zakończyli sezon zasadniczy na piątej pozycji (najniższa w całym sezonie) i stracili także w pierwszej rundzie play-off przewagę własnego parkietu.
Najgorsze jest to, że w pojedynku z bezpośrednim rywalem, który miał być przedsmakiem fazy pucharowej podopieczni Krzysztofa Koziorowicza wypadli fatalnie. Poza indywidualnymi akcjami Marcina Dymały nie mięli żadnych sportowych argumentów, co źle wróży przed starciami z GKS-em Tychy.
Pierwsze minuty starcia nie zapowiadały katastrofy. Gospodarze choć minimalnie przegrywali to ciągle byli w grze. Była to zasługa dwóch graczy. Wspomnianego wcześniej Dymały oraz Huberta Pabiana. Problem jednak w tym, że później i ten drugi także zgasł i na placu boju został praktycznie osamotniony rzucający stargardzian.

Przed przerwą nie było jeszcze tak źle. Gospodarze chwilowymi zrywami pojedynczych graczy nie pozwolili uciec przeciwnikowi, ale po zmianie stron już raczyli nas festiwalem strat, nieporadności oraz nieskuteczności... Tylko dwadzieścia dwa oczka i sześć skutecznych akcji w ciągu 20. minut gry to za mało by myśleć o zwycięstwie w pojedynczym meczu a tym bardziej w fazie play-off, w której na domiar złego większość spotkań zagrasz na parkietach przeciwnika. Kompletny brak gry zespołowej - tylko 4 asysty przy 22 stratach, brak kreowania pozycji rzutowym kolegom to nie jest koszykówka, którą chcą oglądać kibice...

Spójnia Stargard - GTK Gliwice 57:84 (19:25, 16:16, 15:23, 7:20)

Spójnia: Marcin Dymała 24 (6 str.), Hubert Pabian 9, Paweł Lewandowski 8, Damian Janiak 4 (5 zb.), Karol Pytyś 4 (15 zb.), Konrad Koziorowicz 3, Paweł Bodych 2, Wojciech Fraś 2, Maciej Raczyński 1, Bartłomiej Berdzik 0, Paweł Śpica 0

GTK: Kacper Radwański 22 (4 przech.), Paweł Zmarlak 14 (6 zb.), Marcin Salamonik 11 (8 zb.), Marceli Dziemba 10, Łukasz Ratajczak 9, Damian Pieloch 6 (6 zb.), Grzegorz Podulka 3, Dominik Rutkowski 3, Aleksander Filipiak 2 (6 as.), Michał Jędrzejewski 2, Marcin Weselak 2, Kosma Kołcz 0