piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
6 bramek Pogoni z Falubazem
autor: EBP Pogoń Szczecin Juniorzy starsi Pogoni Szczecin pokonali Falubaz Zielona Góra 6:0.

Szczecinianie dominowali od początku spotkania. Z dystansu na bramkę goście uderzali Kuśmierek i Bochnak. W 19. minucie podopieczni Crettiego zdobyli bramkę, ale trafienie Waleńskiego nie zostało uznane ze względu na pozycję spaloną. Wynik spotkania otworzył Damian Pawłowski (na zdjęciu) w 39. minucie. Futbolówka po jego strzale po rykoszecie wpadła do siatki. 120. sekund później Portowcy prowadzili już 2:0, a bramkę na swoje konto zapisał Aron Stasiak.

Sześć minut po przerwie na listę strzelców wpisał się Fabian Pach. 61. minuta, to druga bramka Mateusza Bochnaka . A kilka minut później golkipera gości pokonał Aron Stasiak. Wynik meczu ustalił Michał Graczyk. Wykorzystał on dośrodkowanie Kuśmierka. Ostatecznie granatowo-bordowi wygrali 6:0. W następnej kolejce czeka ich wyjazd do Zabrze, gdzie zagrają z Górnikiem.

Paweł Cretti, trener Pogoni po meczu: - Pierwsze słowa, które skierowałem po spotkaniu do chłopaków to, żebyśmy pozwolili sobie na radość. Nie wygraliśmy dlatego, że przeciwnik był słaby, ale dlatego, że widać było w naszej grze zaangażowanie, poświęcenie i konsekwencję. Kiedy są te podstawy, wtedy jakość jest bardzo duża w tym zespole. To nie był łatwy mecz. Od początku mieliśmy sporo sytuacji, ale musieliśmy napocząć rywala, który od czasu do czasu nas straszył. To nas obudziło. Dzięki temu mieliśmy materiał w przerwie do rozmowy. Wiedzieliśmy, że nic się nie skończyło. Musieliśmy podkręcić tempo. Nie mogliśmy liczyć na to, że bramki same przyjdą. W imieniu całego sztabu szkoleniowego doceniamy to, jak chłopcy wypracowali zwycięstwo. Pracujemy, aby niezależnie od wyniku - być konsekwentni. Zdarza się, że pojawia się luz tak, jak z Falubazem, ale nie możemy się przez to rozluźniać w ważnych momentach m.in. przy stałych fragmentach gry. To musi być na bardzo wysokim, równym poziomie. Stasiu to inteligentny zawodnik, a na tej pozycji często wygrywa się ustawieniem. Decyzja nie była tylko moja, bo konsultowaliśmy się w gronie sztabu szkoleniowego. Podjęliśmy decyzję wspólnie. Byliśmy przekonani, że sobie poradzi. On daje sporo również w rozegraniu. Centymetrów może mu brakuje, ale inteligencją, sprytem i zaangażowaniem to nadrobił.

1:0 - Damian Pawłowski - 39'
2:0 - Aron Stasiak - 41'
3:0 - Fabian Pach - 50'
4:0 - Mateusz Bochnak - 61'
5:0 - Aron Stasiak - 67'
6:0 - Michał Graczyk - 83'

Pogoń Szczecin: Mikołaj Brylewski - Marcel Stefaniak, Sebastian Nagel, Stanisław Wawrzynowicz, Fabian Pach - Szymon Waleński (63' Jakub Paprzycki), Damian Pawłowski, Błażej Starzycki (71' Michał Graczyk), Mateusz Bochnak (81' Michał Macuk), Gracjan Kuśmierek - Aron Stasiak.
źródło: własne/pogonszczecin.pl