Ważny krok do przodu w wykonaniu Wilków
autor: Adam PilarczykKing Wilki Morskie Szczecin nie poddają się w walce o play-off. Po zeszłotygodniowej porażce z Rosą Radom podopiecznym Marka Łukomskiego przyszło się zmierzyć z inną drużyną, która sezon zasadniczy pragnie zakończyć w ósemce. Jeszcze niedawny wicelider tabeli Twarde Pierniki Toruń, występujące pod marketingową nazwą Polski Cukier, bo o nim mowa niespodziewanie dla wielu we własnej hali uległ Szczecinianom 65:87, dostając od Wilków w ostatniej kwarcie lekcję basketu.

Przez trzy ćwartki starcie toruńskiej arenie było bardzo wyrównane. Wśród gospodarzy w pierwszej kwarcie prym wiedli Kyle Weaver oraz Bartosz Diduszko a po drugiej stronie Michał Nowakowski, Marcin Dutkiewicz i Zach Robbins. Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 18:17 dla gospodarzy.
Początek drugiej części należał do Wilków. Najpierw świetnie dobijał Szymon Łukasiak, później celnymi trójkami popisali się Jakub Garbacz oraz Robert Skibniewski. Po tych akcjach King prowadził 25:18 a później po punktach Macieja Majcherka 29:23. Dobra gra Krzysztofa Sulimy pozwoliła jednak gospodarzom odrobić straty. Po 20 minutach gry Polski Cukier Toruń wygrywał we własnej hali 38:37.

Tuż po przerwie żadna z drużyn nie mogła przejąć kontroli nad spotkaniem. Co róż zmieniał się lider. Goście zaczęli zdobywać punkty z dystansu, ale gospodarze dzięki rzutom wolnym utrzymali się w grze. Skuteczny rzut z dystansu Jakuba Garbacza sprawił, że przed ostatnią ćwiartką to King prowadził 59:58.

Ostatnia partia byłą pokazem siły, determinacji, agresji i skuteczności ze strony Wilków Morskich we wszystkich elementach koszykarskiego rzemiosła. Szczecinianie imponowali zarówno w ataku, jak i obronie. Wygrali tę odsłonę 28:7! Nie dając swoim przeciwnikom żadnych złudzeń na zwycięstwo. W czwartek kwarcie bardzo skutecznym był Michał Nowakowski, z zamkniętymi oczami trafiał Jakub Garbacz. Robert Skibniewski tak rozprowadzał grę kolegom, że zanotował aż 9 asyst. Każdy Wilk zdobył punkty i dołożył olbrzymią cegiełkę do niedzielnej wygranej, która była kolejnym krokiem w stronę fazy play-off.

Twarde Pierniki Toruń - King Wilki Morskie Szczecin 65:87 (18:17, 20:20, 20:22, 7:28)

Twarde Pierniki: Krzysztof Sulima 12 (5 zb.), Kyle Weaver 12 (5 as.), Aleksander Perka 9, Obie Trotter 7, Łukasz Wiśniewski 7 (5 as.), Bartosz Diduszko 6, Jure Skifić 6 (7 zb.), Tomasz Śnieg 4, Maksym Sanduł 2

King Wilki Morskie: Michał Nowakowski 16 (9 zb.), Marcin Dutkiewicz 14, Jakub Garbacz 12, Russell Robinson 11 (6 zb.), Robert Skibniewski 9 (9 as., 3/3x3), Paweł Kikowski 8 (4 str.), Zach Robbins 8, Maciej Majcherek 4, Zane Knowles 4, Szymon Łukasiak 2
źródło: King Wilki Morskie / własne