piłka nożna / Ekstraklasa -
Punkt dla Pogoni
autor: K.GrzeszkowiakPogoń zremisowała 1:1 z Cracovią w meczu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy. Od początku drugiej połowy Portowcy musieli gonić wynik, ale udało się w 51. minucie. Adam Frączczak pewnym strzałem głową zapewnił punkt drużynie.

Kazimierz Moskal nie zmienił składu z ostatniego meczu. Nowe twarze pojawiły się za to na ławce rezerwowych. Trener Pogoni po raz pierwszy w tym roku mógł skorzystać ze Spasa Deleva oraz Nadira Ciftciego. Wszystkie formalności związane z pozyskaniem Turka z holenderskim paszportem zostały załatwione błyskawicznie.

Już w 20. sekundzie meczu Seiya Kitano znalazł się pod bramką Grzegorza Sandomierskiego. Japoński skrzydłowy wykorzystał błąd Tomasza Brzyskiego, ale nie zdołał oddać strzału na bramkę Cracovii. Po chwili zrobił to Kamil Drygas, ale przestrzelił po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
20 minut później Pogoń przeprowadziła składną akcję. Ostatecznie Drygas zgrał piłkę przed pole karne do Rafała Murawskiego, ale strzał kapitana był niecelny. Gorąco pod bramką krakowian było również, gdy Adam Frączczak prawie przejął zgranie klatką piersiową Huberta Wołąkiewicza do bramkarza. Sandomierski był jednak minimalnie szybszy od napastnika Dumy Pomorza.

Gospodarze w pierwszej połowie przeprowadzali swoje ataki prawą stroną boiska, ale tam bezbłędny był Ricardo Nunes. Rafał Wójcicki do spółki z Diego Ferraresso nie mogli stworzyć realnego zagrożenia pod bramką Pogoni.

Tuż przed przerwą doszło do zderzenia Jarosława Fojuta z Miroslavem Covilo. Serb musiał opuścić boisko. W jego miejsce wszedł ofensywnie usposobiony Jaroslav Mihalik. Jarosław Fojut po interwencji sztabu medycznego wrócił do gry, ale po przerwie z powodu zawrotów głowy zmienił go Sebastian Rudol.

Portowcy fatalnie zaczęli drugą część meczu. Po dwóch zagraniach głową Krzysztof Piątek znalazł się w sytuacji sam na sam z Jakubem Słowikiem i strzałem przy słupku wyprowadził Cracovię na prowadzenie. Pogoń krótko była dłużna. Drygas popisał się świetnym rajdem prawą stroną. Mimo faulu utrzymał się przy piłce i dośrodkował wprost do Frączczaka. Najlepszy strzelec Dumy Pomorza pewnym uderzeniem głową pokonał Sandomierskiego

W 67. minucie Cracovia mogła znowu prowadzić. Wójcicki w końcu ograł w polu karnym Nunesa, ale zamiast strzelać podał do Piątka, ale jego próba została zablokowana. Moment później na boisku zameldował się Nadir Ciftci. Turek chętnie pokazywał się do gry, ale nie miał żadnej dogodnej sytuacji podbramkowej. Ostatnie gry pół godziny nie obfitowało w groźne akcje. Gospodarze oddali cenny strzał zza pola karnego, a Pogoń wykonywała rzut wolny w doliczonym czasie gry. Do wrzutki Ricardo Nunesa nie zdążył Adam Frączczak i spotkanie zakończyło się remisem.