piłka ręczna / Pozostałe rozgrywki
piłka ręczna / Pozostałe rozgrywki -
Pogoń Baltica i Energa AZS z awansem
autor: Krzysztof Cichomski C80Zarówno Pogoń Baltica Szczecin oraz Energa AZS Koszalin zameldowały się w ćwierćfinale Pucharu Polski Piłkarek Ręcznych. Szczecinianki pokonały na wyjeździe ekipę KPR Jeleniej Góry 38:23. Natomiast Akademiczki w Kobierzycach wygrały z mejscowym KPR 32:24.

Do 10. minuty spotkanie szczecinianek było wyrównane, jednak żądne przełamania zawodniczki Pogoni Baltica rozkręcały się w miarę upływu czasu. Aktywną Koprowską wspierały wspomniana wcześniej Kochaniak oraz Bancilon. Po kwadransie gry przewaga ekipy Adriana Struzika wynosiła już 4 bramki, a do przerwy udało się podwoić ten wynik, do szatni zawodniczki schodziły przy stanie 18:10 na korzyść drużyny z Zachodniopomorskiego.
Wysoka przewaga wypracowana w 1 połowie pozwoliła na spokojne prowadzenie meczu, po zmianie stron na dobre rozkręciły się skrzydłowe, Zawistowska i Królikowska zdobyły po 3 bramki, a przewaga urosła do 11 bramek w 37 minucie. Szczeciński sztab rotował składem, dzięki temu każda zawodniczka mogła dołożyć swoją cegiełkę do okazałego zwycięstwa. Ostatecznie Pogoń Baltica wygrała różnicą 15 bramek (38:23).

KPR Jelenia Góra - Pogoń Baltica Szczecin 23:38 (10:18)

Bramki dla Pogoni Baltica Szczecin: Bancilon 6, Szczecina 3, Costa 4, Królikowska 6, Koprowska 4, Zawistowska 6, Kochaniak 4, Blazevic 4, Yashchuk 1

Starcie KPR Kobierzyce - Energa AZS lepiej rozpoczęły gospodynie, które po dziesięciu minutach prowadziły 6:3. Przede wszystkim dzięki postawie Romany Roszak i Hanny Sądej oraz Paulina Tracz przyjezdne odrobiły nie tylko straty, ale jeszcze przed przerwą zbudowały przewagę 17:13.

Po przerwie KPR wrócił do gry i zniwelował stratę do 19:21. Później jednak zawodniczki beniaminka Superligi łapały wykluczenia i przez kilkanaście minut z rzędu broniły w osłabieniu. Wykorzystywała to niemal nieomylna Roszak, znakomite wejście zaliczyła też Walentyna Niesciaruk. Po 50. minutach Energa była o krok od awansu (28:20), ostatecznie wygrały 38:24.

KPR Kobierzyce - Energa AZS Koszalin 24:32 (13:17)

KPR: Słota, Demiańczuk - Jakubowska 3, Skalska, Wojda 1, Mączka 7, Janczak 3, Wesołowska, Łuczkowska, Kaźmierska 2, Szymańska 3, Bartkowska, Linkowska 4, Daszkiewicz 1, Michalak
Karne: 4/5
Kary: 24 min. (Daszkiewicz - 6 min., Janczak, Łuczkowska, Kaźmierska, Linkowska - po 4 min., Skalska - 2 min.)

Energa: Kowalczyk, Wiercioch - Protsenko 1, Roszak 8, Budnicka 2, Tracz 3, Domaros 1, Chmiel 1, Kaczanowska, Błaszczyk 4, Niesciaruk 5, Izak 2, Sądej 4, Piwowarczyk 1
Karne: 6/6
Kary: 16 min. (Izak - 6 min., Piwowarczyk, Sądej, Domaros, Budnicka, Protsenko - po 2 min.)

Losowanie ćwierćfinałowych spotkań już dzisiaj o godzinie 12:00 w siedzibie ZPRP w Warszawie. Kolejny etap rozgrywek zaplanowano na 22 lutego. Systemem mecz i rewanż drużyny rozpoczną rywalizację w półfinałach, które odbędą się 22 marca oraz 29 marca. Finał odbędzie się 28 maja i rozegrane zostanie tylko 1 spotkanie, a samo miejsce zawodów wyznaczy ZPRPR, prawdopodobnie będzie to neutralny teren.
źródło: Pogoń Baltica / SportoweFakty