siatkówka / Pozostałe rozgrywki
siatkówka / Pozostałe rozgrywki -
Mistrz Włoch pokonany na własnym parkiecie
autor: adaskoChemik Police pokonał Imoco Volley Conegliano w czwartej kolejce Ligi Mistrzyń. Tym samym policzanki zwyciężyły aktualnego mistrza Włoch.

Trener Jakub Głuszak zdecydował się na wystawienie nieco odmiennego składu, niż miało to miejsce w trakcie Pucharu Polski. Od pierwszej piłki zaczęły Jelena Blagojević, Madelaynne Montano i Mariola Zenik.

Nieco lepiej pierwszą partię rozpoczęły gospodynie. Włoszki miały stabilne przyjęcie, a same potrafiły odrzucić Chemik od siatki. O czas poprosił Jakub Głuszak. Po przerwie sytuacja zaczęła się poprawiać. Chemik wyprowadził skuteczną kontrę, punktowy blok dołożyła Malwina Smarzek, o czas poprosił szkoleniowiec Conegliano (20:20). Włoszki wygrały ostatnią akcją. Udało im się wybronić atak Stefany Veljković i po chwili postawić skuteczny blok (25:23).
Druga partia była równie zacięta. Obie drużyny szły punkt za punkt. Policzanki odskoczyły przed drugą przerwą techniczną. Dobrą zagrywkę posłała Agnieszka Bednarek-Kasza. Chwilę później punktowy blok postawiła Stefana Veljković (10:13). Włoszki zdołały odrobić straty, jednak Chemik ponownie zbudował trzypunktową przewagę. W trudnej sytuacji świetnym atakiem popisała się Malwina Smarzek (19:22). Policzanki wygrały do 20.

Jeśli drugi set był zacięty, to trzeci już przeszedł sam siebie. Do stanu 19:19 zespoły szły punkt za punkt. W dobrej formie był Madelaynne Montano. Kolumbijka łapała piłkę na wysokim zasięgu i wybijała ją blok-aut. Przy stanie 19:20 atakiem z trudnej pozycji popisała się Smarzek. Chwilę później punktowy blok dołożyła Veljković. Mistrzynie Polski zwyciężyły do 20.

Policzanki świetnie zaczęły czwartą odsłonę i po koncertowej grze wyszły na prowadzenie 9:5. Włoszki jednak pokazały charakter, a Chemikowi przytrafił się bardzo długi przestój. Imoco nakręciło swoją grę. Dużo świeżości wniosła Serena Ortolani. Gospodynie doprowadziły do tie breaka.

Piąty set w Azoty Arenie padł łupem Włoszek. Tym razem jednak policzanki postawiły się, i to od samego początku. Skuteczne w ataku pozostawały Montano i Smarzek. Chemik utrzymał poprawny odbiór, wygrał kilka ważnych kontr i pewnie zwyciężył do 8.

Dla policzanek to drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzyń. Co ciekawe, Chemik również po raz drugi, na przestrzeni dwóch sezonów, pokonał mistrza Włoch.

Imoco Volley Conegliano - Chemik Police 2:3 (25:23, 20:25, 20:25, 25:20, 8:15)

Chemik: Montano, Wołosz, Blagojević, Smarzek, Bednarek-Kasza, Veljković, Zenik (l.), Krzos (l.) oraz Werblińska, Zaroślińska, Jagieło.