piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet -
Energa AZS wygrywa na terenie wicelidera!
autor: crashSkazane na pożarcie zawodniczki Energi AZS w starciu z Vistalem Gdynia sprawiły sporą niespodziankę. Na parkiecie wicelidera Superligi koszalinianki odniosły okazałe zwycięstwo 22:16. Najskuteczniejsze w zespole Anity Unijat były Sądej i Nestsiaruk, które rzuciły po 6 bramek. W Vistalu najskuteczniejsza była Szarawaga, która rzuciła cztery bramki.

Pojedynek od początku był wyrównany. Koszalinianki, co chwila wychodziły na jednobramkowe prowadzenie. Od dwudziestej minuty nieco lepiej zaczęły grać gospodynie, które wyszły na pierwsze prowadzenie, a w 23 minucie po raz pierwszy prowadziły różnicą dwóch bramek. Następnie Energa AZS odzyskała prowadzenie i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:8 dla Koszalina.

Po zmianie stron przebieg gry się nie zmienił. Od 40 minuty zarysowała się przewaga przyjezdnych, które już kwadrans przed końcem prowadziły różnicą sześciu trafień - 17:11. Vistalowi brakowało skuteczności. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 22:16 dla Energi AZS, co jest sporą niespodzianką.
źródło: inf. własna