koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Legia wygrywa w Stargardzie
Hit kolejki pierwszej ligi koszykarzy nie zawiódł. Po emocjonującym spotkaniu Legia Warszawa zrewanżowała się Spójni Stargard za październikową porażkę w Stolicy. Wojskowi wygrali 101:89 i zrównali się z Sokołem Łańcut punktami. Dla biało-bordowych jest to czwarta porażka z rzędu.

Przyjezdni nie zważając na atmosferę w hali OSiR już od pierwszych minut starcia przystąpili do mocnego uderzenia. Dzięki idealnemu otwarciu w wykonaniu Kukiełki prowadzili 10:3 a potem 21:12. Zmotywowani miejscowi już na wstępie nie zamierzali się poddawać. Na parkiecie zrobił się pojedynek 'trójek': Dymała, Pabian, Janiak kontra wspomniany wcześniej Kukiełka i bracia Wilczkowie.
Pod koniec pierwszych dziesięciu minut Spójnia dogoniła rywala i nawet wyszła na prowadzenie. Jednak w wygraniu kwarty przeszkodził im... Łukasz Pacocha. Były lider stargardzian a obecnie grający w Stolicy trafił za trzy i pierwszą ćwiartkę zapisali na swoje konto przyjezdni.
Jak się później okazało także pozostałe trzy padły ich łupem. Mylić się mogą Ci, którzy myślą, że taki stan rzeczy był przyczyną braku emocji. Szczególnie w drugiej kwarcie prowadzenie zmieniało się jak kalejdoskopie. Pacocha kontynuował swoją 'zemstę', jednak mimo to gospodarze pozostawali ciągle w grze. Do przerwy Legia prowadziła tylko trzema oczkami a po trzydziestu minutach gry przewaga gości wynosiła osiem oczek.

Taki obrót spraw pozwolił im kontrolować przebieg meczu, Niesiona dopingiem Spójnia nie dawała za wygraną mimo, że w pewnym momencie przegrywała nawet różnicą 13 pkt. Dzięki m. in. trójkom Raczyńskiego gracze Krzysztofa Koziorowicza ciągle wywierali presję na wojskowych, przez co po czterdziestu minutach gry na świetlnej tablicy widniał wynik 89:101.

Spójnia Stargard - Legia Warszawa 89:101 (30:31, 20:22, 16:21, 23:27)
Spójnia: Dymała 15 (4 str.), Raczyński 15 (5x3), Janiak 13 (11 as.), Pytyś 13 (10 zb.), Śpica 10, Pabian 9, Lewandowski 8, Fraś 5 (7 zb., 3 blk.), Koziorowicz 2, Bodych 0

Legia: Pacocha 20 (5x3), Kukiełka 18, Robak 17, Marcel Wilczek 11, Aleksandrowicz 8, Linowski 7, Łukasz Wilczek 7 (6 zb., 11 as.), Andrzejewski 5 (6 zb.), Jarmakowicz 5, Sulima 3