siatkówka / Pozostałe rozgrywki
siatkówka / Pozostałe rozgrywki -
Zagrają w Zielonej Górze
Czterech setów potrzebowały zawodniczki Chemika Police aby awansować do Turnieju Finałowego Pucharu Polski w siatkówce, który obędzie się w najbliższy weekend w Zielonej Górze.
Podopieczne Jakuba Głuszaka w Warszawie premierową partię z pierwszoligową Wisłą wygrały gładko do czternastu. W drugiej miały już sporo więcej problemów. Rozluźnienie przy wyniku 20:13 a potem 24:20 spowodowało, że gospodynie zbliżyły się na dwa oczka. Jednak ostatecznie za sprawą Bednarek-Kaszy, drugi set także przypadł przyjezdnym.
W trzeciej odsłonie warszawianki uwierzyły w siebie i całkiem niespodziewanie wygrały tą odsłonę do 19.

W następnym secie podrażnione porażką policzanki mocno wzięły się do pracy i rozpoczęły go od prowadzenia 9:4. Potem gospodyniom częściowo udało się zniwelować straty, jednak jak się później okazało był to ostatni dobry moment Wisły. Mistrzynie Polski szybko doprowadziły do stanu 16:12 a potem do 19:14. Ostatecznie zakończyły zawody wygrywając ostatnią partię do szesnastu.

Zawodniczki Chemika w sobotę w półfinale o godz. 14:45 w Winnym Mieście zagrają ze zwycięzcami środowego starcia DevelopRes Rzeszów - Budowlani Toruń.

Wisła Warszawa - Chemik Police 1:3 (14:25, 22:25, 25:19, 16:25)

Składy zespołów:
Wisła: Nadziałek (1), Sobczak (13), Łozowska (9), Hatala (13), Ciaszkiewicz-Lach (8), Łaziuk (9), Saad (libero) oraz Nowogorodczenko (1), Wellna

Chemik: Wołosz, Smarzek (16), Veljković (12), Zaroślińska (22), Werblińska (8), Bednarek-Kasza (5), Krzos (libero) oraz Bełcik, Montano (3), Blagojević (2), Gajgał-Anioł (4), Jagieło
źródło: siatka.org / własne