koszykówka / Pozostałe rozgrywki
koszykówka / Pozostałe rozgrywki -
Zwycięstwo bez historii
autor: TasiaZespół Gryfa zgodnie z planem pokonał outsidera II ligi - AZS Politechnikę Poznań 69:59 odnosząc tym samym piąte zwycięstwo w szóstym meczu w rundzie rewanżowej.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia, a więc efektownego wsadu w wykonaniu Macieja Adamkiewicza, a kolejne minuty pierwszej kwarty potwierdzały że obie drużyny dzieli sportowa przepaść. Po 10 minutach gospodarze prowadzili 22:8, a zgromadzona publiczność mogła być zadowolona z efektowności i efektywności gry goleniowian.

W drugiej kwarcie na boisku w składzie Gryfa pojawili się zawodnicy, którzy do tej pory nie mieli na koncie zbyt wielu minut gry w II lidze, tak więc kibicom zaprezentowali się m.in. Motyl, Jakubiszak i Szymański. Do przerwy Gryf prowadził różnicą 22 punktów (39:17) i nic nie wskazywało, że cokolwiek może się zmienić.
W trzeciej odsłonie na parkiecie ponownie pojawiła się wyjściowa piątka Gryfa i ponownie tę partię efektownym wsadem zapoczątkował Adamkiewicz. Goleniowianie grali na luzie, kontrolując mecz i stopniowo powiększając jeszcze przewagę, która urosła w pewnym momencie do 30 punktów (61:31). Niestety w tej odsłonie gospodarze stracili rozgrywającego tego dnia dobre zawody Adamkiewicza, który w krótkim odstępie czasu otrzymał dwa faule techniczne i musiał opuścić boisko.

O ostatniej części meczu najlepiej można byłoby napisać tylko tyle, że się odbyła. To była zła kwarta w wykonaniu Gryfa, który zadowolony z wysokiego prowadzenia zagrał nonszalancko, popełnił mnóstwo strat oraz błędów i w efekcie przegrał ostatnie dziesięć minut meczu 8:28 co jednak nie przeszkodziło odnieść planowego zwycięstwa różnicą 10 punktów (69:59).

Gryf Goleniów - AZS Politechnika Poznań 69:59 (22:8/17:9/22:14/8:28)
GRYF: Zarzeczny (15), Adamkiewicz (14), Balcerek (13), Żylak (11), Żyłczyński (7), Kulczyński (6), Gajdel (2), Musialski (1), Szymański (0), Bury (0), Jakubiszak (0), Motyl (0).
AZS: Krzymiński (18), Rutkowski (11), Rogulski (7), Małecki (6), Rudawski (5), Lorencki (5), Litwin (4), Spojda (3), Bober (0), Sobczak (0), Sobiech (0).