koszykówka / Pozostałe rozgrywki
koszykówka / Pozostałe rozgrywki -
Zwycięstwo po szalonym meczu
autor: tasiaPo szalonym meczu obfitującym w rzadko spotykany zwrot sytuacji Gryf Goleniów odniósł trzecie zwycięstwo w czwartym meczu w rundzie rewanżowej. Tym razem podopieczni duetu trenerskiego Andrzej Molenda - Marcin Zarzeczny odprawili z przysłowiowym kwitkiem zespół Sklep Polski MKK Gniezno.

Goście przyjechali do Goleniowa podbudowani dwoma z rzędu zwycięstwami odniesionym w styczniu, ale również chęcią zrewanżowania się za porażkę z pierwszej rundy, kiedy to w Gnieźnie Gryf triumfował 74:57 notując wówczas rekordowy wynik jednej z kwart (dokładnie pierwszej) zwyciężając 23:5. Nikt nie spodziewał się, że nastąpi powtórka z historii w rewanżu w Goleniowie.
Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy byli skuteczniejsi i bardziej zdeterminowani w walce od gospodarzy, którzy przez pierwsze dwie kwarty nie mogli złapać właściwego rytmu gry. W efekcie po dwudziestu minutach spotkania Gniezno prowadziło różnicą 16 punktów (43:27) i nic nie wskazywało, że gospodarze mogą odwrócić losy spotkania. Nic bardziej mylnego! To co stało się w drugiej połowie meczu zaskoczyło znów licznie zgromadzonych kibiców, którzy przeżyli niesamowity pościg Gryfa. Goleniowianie urządzili sobie powtórkę z historii, a więc pierwszego meczu w Gnieźnie zwyciężając tym razem trzecią kwartę aż 21:5 i tym samym odrabiając straty z pierwszej połowy. W ostatniej odsłonie gospodarze kolejny raz udowodnili, że mają charakter. Doświadczenie i zimna krew pozwoliły zwyciężyć ostatnią odsłonę 19:13, a cały mecz, który wydawał się 'przegrany' zwyciężyć ostatecznie 67:61 co docenili kibice nagradzając miejscowych po ostatnim gwizdku gromkimi brawami.

Zwycięstwo nad drużyn z Gniezna było 50. w historii występów klubu w rozgrywkach ligowych, a Gryf zakończył bardzo udany weekend dla koszykarskich drużyn z zachodniopomorskiego. Wygrały King Szczecin, AZS Koszalin, Spójnia Stargard, Kotwica 50 Kołobrzeg i w niedzielne popołudnie goleniowski Gryf!

GRYF GOLENIÓW - SKLEP POLSKI MKK GNIEZNO 67:61 (12:19/15:24/21:5/19:13)

GRYF: Zarzeczny (21), Adamkiewicz (18), Balcerek (15), Kulczyński (6), Żyłczyński (5), Bury (2), Żylak (0), Musialski (0), Soczewski (0), Knowa (0).

MKK: Szydłowski (14), Tyborowski (13), Kafarski (8), Kotwasiński (7), Sobkowiak (7), Budnikowski (5), Guilherme (3), Golasiński (2), Dobrzycki (2), Bilski (0), Nocek (0).

źródło: Informacja prasowa Gryf Goleniów