koszykówka / PLK -
AZS rozbił Siarkę
autor: Robert MachowiczAZS Koszalin znakomicie wszedł w 2017 rok. Pierwszy pojedynek bieżącego roku podopieczni Piotra Ignatowicza wygrali na wyjeździe 90:69. Najskuteczniejszym graczem akademików był Jakub Zalewski, który zdobył 24 punkty.

Akademicy bardzo szybko wyszli na prowadzenie 8:2. Późniejsza trójka Curtisa Millage’a pozwoliła im nawet na osiągnięcie różnicę 11 punktów. AZS po rzutach wolnych Kenny’ego Manigaulta wygrywał 23:14 po 10 minutach gry. W drugiej kwarcie zespół trenera Piotra Ignatowicza bardzo długo utrzymywał swoją przewagę. Siarka jednak nie zamierzała się poddawać. W końcówce tej części meczu po trafieniach Browna i Krzysztofa Jakóbczyka zbliżyła się na zaledwie trzy punkty. Ostatecznie dzięki rzutom wolnym Releforda tarnobrzeżanie przegrywali tylko 34:37 po pierwszej połowie.

Trójka Brandona Browna na początku trzeciej kwarty doprowadziła nawet do remisu. To jednak AZS ciągle dyktował warunki na boisku i szybko zdobył sześciopunktową przewagę po rzucie Daniela Walla. Później wzrosła ona nawet do stanu 60:46 po kolejnej trójce Jakuba Zalewskiego. Siedem kolejnych punktów zespołu trenera Zbigniewa Pyszniaka pozostawiało jednak tej ekipie szansę na lepszy wynik. Tak się jednak nie stało. Koszalinianie rozpoczęli ostatnią kwartę od serii 15:2 i po rzucie świetnie czującego się w Tarnobrzegu Zalewskiego prowadzili już 75:55. Tego Siarka nie była już w stanie odrobić. Sytuację starali się poprawiać jeszcze Releford i Brown, ale to AZS zwyciężył aż 90:69.
źródło: inf. własna