inne / pływanie
inne / pływanie -
Medale pływaków, udane starty Zaborowskiego
autor: Filip ZaborowskiW Olsztynie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. Jedną z większych gwiazd imprezy, rozgrywanej na krótkim basenie był Filip Zaborowski. Pływak MKP Szczecin sprawił niespodziankę już w pierwszym dniu rywalizacji. W emocjonującym finale na 400 metrów stylem dowolnym najszybszy okazał się właśnie szczecinian. Zaborowski uzyskał rewelacyjny czas, 3:37.92, gorszy tylko o dwie setne sekundy od tego, który tydzień temu dał Wojciechowi Wojdakowi czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata. Zaborowskiemu niewiele zabrakło także do rekordu Polski, wynoszącego 3:37.57. Drugi na mecie znalazł się wspomniany Wojdak (3:38.52), a na trzecim stopniu podium stanął Kacper Klich (3:44.32). Brązowy medal wywalczyła także klubowa koleżanka Zaborowskiego - Katarzyna Rogowska, która stanęła na podium wyścigu na 100 metrów stylem zmiennym.
- Jest złoto i nowy rekord życiowy‼️ Po mega zaciętym pojedynku z Wojciech Wojdak udało mi się zwyciężyć i z czasem 3:37,92 ustanowiłem nowy rekord życiowy , który jest jednocześnie trzecim czasem w historii Polski (do rekordu zabrakło 35 setnych sekundy). Jeszcze raz wielkie gratulacje dla wszystkich finalistów za super wyścig 🏊🏾. Dziękuję również wszystkim za doping i wiarę we mnie i moje możliwości 😀.
Teraz czas na regeneracje a jutro po południu lecimy z grubym tematem czyt. finał 1500 😜.-
[pisownia oryginalna] napisał po tym finale Zaborowski na swoim fejsbukowym profilu.

W kolejnym wyścigu (1500m) Zaborowski uplasował się na drugim miejscu z czasem 14:47.66. Wygrał Wojdak 14:32.58 a trzeci był Pielowski - 15:05.30.

- Trzeci dzień = drugie srebro i 2:1 dla Wojtek Wojdak (szkoda, że nie będziemy mieli okazji pościgać się jutro)! Mimo sporego zmęczenia i dość mocnego otwarcia pierwszej dwusetki udało mi sie utrzymać całkiem równe tempo i z czasem 7:40,89 melduję się na drugiej pozycji 👌🏽💪🏽. Do poprawienia rekordu życiowego zabrakło niewiele , bo 1,5 sec. Jak przypomnę sobie ostatni nawrót , (a raczej jego brak) to nadal czuję ten ból 😜❌💀. [pisownia oryginalna]- pisał po finale na 800 metrów stylem dowolnym szczecinianin. Na trzeciej pozycji tym razem dopłynął Kacper Klich.

W ostatnim dniu zawodów Filip Zaborowski nie umiał ukryć radości. A miał się z czego cieszyć. - Ostatni dzień finałów to kompletne szaleństwo 🔥🔥🔥😝.
W finale 200m dowolnym zająłem druga lokatę (pierwsza wsród młodzieżowców) z nowym rekordem życiowym , który od dziś wynosi 1:45,10 ‼️ A 40 min później wraz z kolegami z MKP zdobyliśmy złoty medal w sztafecie 4x200 dowolnym , płynąc na ostatniej zmianie uzyskałem czas 1:44,03 💪🏽💪🏽💪🏽. Na koniec zawodów zostałem rownież najlepszym zawodnikiem wsród młodzieżowców 🔝😎.
To były wspaniałe mistrzostwa , które kończę z bilansem - 4 złotych i 5 srebrnych medali 🤗. Dziekuje wszystkim za doping i miłe słowa ✊🏽. Dziękuję moim sponsorom za nieustanne wsparcie! I życzę wszystkim wesołych i spokojnych świat 🎅🏼🎅🏼.