piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Porażka w Poznaniu
Juniorzy starsi Pogoni Szczecin przegrali swoje spotkanie ligowe z Wartą Poznań 1:4.

Szczecinianie drugą połowę grali w osłabieniu po czerwonej kartce Wawrzynowicza. Nie udało im się utrzymać remisu, który po był po 45. minutach. - To nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu o czym świadczy również wynik - powiedział dla pogonszczecin.pl Paweł Cretti. - Od początku mieliśmy problem, aby wejść na właściwe tory, a sytuacja skomplikowała się po czerwonej kartce. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze. W 14. minucie zamieszanie w szesnastce wykorzystał Witold Walkowiak, który wpakował piłkę z bliska do siatki. Portowcy doprowadzili do remisu w 27. minucie, Aron Stasiak wykorzystał dośrodkowanie Bochnaka i głową skierował futbolówkę do bramki Warty.
Niestety od 32. minuty przyjezdni grali w dziesiątkę, po tym jak drugą żółtą kartkę, a następnie czerwoną zobaczył Stanisław Wawrzynowicz. Jak stwierdził trener Cretti decyzja sędziego była uczciwa, ale podcięło to skrzydła Pogoni.

Drugą połowę przyjezdni rozpoczęli z większą werwą. Niestety po błędzie w środku pola Warta objęła prowadzenie, po tym jak Kusztana pokonał Damian Sierant. - Walczyliśmy i dawaliśmy z siebie wszystko, ale graliśmy bez pomysłu - przyznał Cretti. - Graliśmy do przodu, ale nie mogliśmy strzelić gola.. Zespół z Wielkopolski poszedł za ciosem i zdobył kolejne dwie bramki, tym razem zdobyli je Adrian ChopciaJakub Jandy. W następnej kolejce, rozegranej w niedzielę na boisku przy ul. Pomarańczowej szczecinianie na koniec rundy podejmować będą Bałtyk Koszalin.

1:0 - Witold Walkowiak - 14'
1:1 - Aron Stasiak - 27'
2:1 - Damian Sierant - 59'
3:1 - Adrian Chopcia - 68'
4:1 - Jakub Jandy - 75'

Pogoń Szczecin: Daniel Kusztan - Fabian Pach, Sebastian Nagel, Szymon Jopek, Marcel Stefaniak (64' Bartosz Boniecki) - Gracjan Kuśmierek (65' Michał Graczyk), Stanisław Wawrzynowicz, Błażej Starzycki (46' Jakub Paprzycki), Mateusz Bochnak, Szymon Waleński - Aron Stasiak (75' Michał Sacharuk)
źródło: własne/pogonszczecin.pl