piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Błękit ograny. Hattrick Kapelusza!
autor: C80 W zakończonym spotkaniu piłkarze Chemika Police pewnie pokonali Błękit Pniewo 4:1(1:1). Bramki dla żółtozielonych zdobyli Artur Blasius i  trzy Szymon Kapelusz.
Policzanie jak praktycznie w każdym spotkaniu tej rundy od początku rzucili się na przeciwników. Dominacja i posiadanie piłki przez żółtozielonych było bezdyskusyjne. Niestety na bramkę otwierającą sobotnie spotkanie trzeba było czekać do 28 minuty. Wtedy to na strzał z około 30 metrów zdecydował się Artur Blasius. Piłka po strzale Artura trafiła prosto w okienko bramki strzeżonej przez Janiaka. Niestety w 41 minucie po jednym stałym fragmencie goście doprowadzili do remisu. Bramkę na 1:1 zdobył Mateusz Pawlus, który najwyżej wyskoczył do dośrodkowania i strzałem z główki pokonał Mekwińskiego. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania Chemicy mogli wyjść na prowadzenie po strzale Adriana Skrętnego. Jednak strzał Adriana z największym trudem wybronił bramkarz gości. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Dalej stroną dominującą byli Chemicy a goście próbowali swoich szans w kontratakach. I właśnie po jednej z takich szybkich kontr Kaniecki mógł dać prowadzenie Błękitowi. Na nasze szczęście piłka po jego strzale minęła bramkę Chemika. Wreszcie w 68 minucie ku uciesze kibiców zgromadzonych przy Siedleckiej, Chemik wyszedł na prowadzenie 2:1. W zamieszaniu w polu karnym przytomnie zachował się Kapelusz i z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki Błękitu. Druga bramka jeszcze bardziej ożywiła grę Chemików, którzy zaczęli bombardować bramkę Janika. Niestety na kolejne gole trzeba było czekać do 89 i 91 minuty meczu. Wtedy to dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Szymon Kapelusz kompletując w ten sposób hattricka. Ostatecznie policzanie wygrali z Błękitem Pniewo 4:1. Spotkanie z Błękitem było ostatnim meczem Chemika w tej rundzie. Chemik po 15 kolejkach zgromadził 33 punkty i traci tylko 3 oczka do liderujących Błękitnych II Stargard. Przed naszym zespołem teraz okres roztrenowania, który będzie trwał do 10 grudnia po którym zawodnicy udadzą się na zasłużone świąteczne urlopy.

Chemik: Mekwiński - Maśniak(73' Szewczykowski), Andrzejewski(35' Janicki), Szałek, Klimkowicz, Ziółkowski, Blasius, Ława(64' Tyrtyshnyy), Lewandowski(88' Kowalczyk), Skrętny, Kapelusz

Błękit: Janiak K. - Janiak M., Sydorenko(81' Włoch), Baszak(73' Szynal), Hołownia, Kaniecki, Jastrzębski, Stelmasik, Kłos, Włoch, Pawlus(63' Dobrowolski)

1:0 - 28 min Artur Blasius

1:1 - 41 min Mateusz Pawlus

2:1 - 68 min Szymon Kapelusz

3:1 - 89 min Szymon Kapelusz

4:1 - 92 min Szymon Kapelusz