piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Trzynasta wygrana z rzędu
autor: pogonszczecin.pl/P. SmalkowskaJuniorzy młodsi Pogoni Szczecin pokonali 5:0 Arkonię Szczecin, była to trzynasta wygrana z rzędu granatowo-bordowych. Hat-trick na swoje konto zapisał Adrian Benedyczak.

Podopieczni trenera Łęczyńskiego długo czekali na zdobycie pierwszego trafienia. Ich rywale bardzo dobrze bronili się. W 26. minucie Żurawski faulowany był w polu karnym Arkonii. Pewnym egzekutorem jedenastki był Mateusz Duchowski. Kilka minut wcześniej bramkę zdobyć mógł Benedyczak, ale futbolówka trafiła w bramkarza rywali. Przed przerwą wynik spotkania podwyższył Michał Sacharuk, który wykorzystał rzut wolny.
Po przerwie Portowcy przyspieszyli swoją grę. Trzy bramki na swoje konto zapisał reprezentant Polski U-17 Adriana Benedyczak. Bardzo pięknym trafieniem był rzut wolny, kiedy to strzałem z 25 metrów nie dał szans golkiperowi Arkonii. W następnej, ostatniej już jesiennej kolejce zespół Pogoni zmierzy się z Akademią Piłkarską Bałtyku Koszalin.

Tomasz Michalczyszyn, szkoleniowiec Arkonii Szczecin: - Należy powiedzieć sobie szczerze i uczciwie, że graliśmy z mistrzem, który nie przegrał żadnego spotkania. Pogoń straciła niewiele bramek, bo do piątku było ich cztery i tyle zostało. Znamy swoje miejsce w szeregu. Do tego wiedzieliśmy, że czeka nas sporo pracy w defensywie. To dla nas ciekawa lekcja takiego grania. W pierwszej połowie wyglądało to nieźle. Przegraliśmy ostatecznie 0:5, ale trzy gole straciliśmy ze stałych fragmentów gry, a tylko dwie z akcji. To jest jakiś pozytyw biorąc pod uwagę z jaką Pogonią się zmierzyliśmy.

Piotr Łęczyński, szkoleniowiec Pogoni Szczecin: - Cieszy nas kolejne zwycięstwo i piękne bramki, które zdobyliśmy. I z rzutów wolnych, i z akcji m.in. Adriana Benedyczaka. Z tego jesteśmy zadowoleni. W przerwie zwróciłem uwagę zawodnikom na to, że należy przyspieszyć grę. Musimy szybciej operować piłką. W drugiej połowie było dużo lepiej. Cieszy mnie to, że w drugim meczu z rzędu przeciwnikom trudno przedostać się w nasze pole karne. To znaczy, że jesteśmy dobrze zorganizowani. Czekamy na ostatnie spotkanie z Akademią Piłkarską Bałtyku Koszalin. Wtedy będzie chwila zasłużonego odpoczynku.

0:1 - Mateusz Duchowski - 26'
0:2 - Michał Sacharuk - 40'
0:3 - Adrian Benedyczak - 48'
0:4 - Adrian Benedyczak - 56'
0:5 - Adrian Benedyczak - 80'

Pogoń Szczecin: Kacper Pietrzak (61' Oskar Piernicki) - Kacper Plebańczyk, Hubert Sadowski, Jakub Matysiak, Daniel Rotengruber (66' Mateusz Ozimek) - Michał Sacharuk (61' Patryk Miklas), Mateusz Duchowski (51' Aleks Hendryk), Maciej Żurawski [C.] (55' Dominik Grochowski), Oskar Furst (68' Oskar Frygier), Bartosz Boniecki (61' Bartosz Bielak) - Adrian Benedyczak.
źródło: własne/pogonszczecin.pl