piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Pewne zwycięstwo sianowianek
autor: victoria sp2 sianówTrzecie kolejne zwycięstwo odniosły piłkarki sianowskiej Victorii SP 2 Sianów, pokonując na wyjeździe zespół Energetyka Junior Gryfino w stosunku 8:2. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla sianowianek bo już w 6 minucie Klaudia Rogowicz strzeliła bramkę po ładnym zagraniu Malwiny Grzelak. W 19 minucie było już 2:0 dla Victorii SP2 po strzale Katarzyny Pietras, którą z kolei ładnie obsłużyła strzelczyni pierwszej bramki Klaudia Rogowicz. W 21 minucie znów ładną akcją popisała się Klaudia Rogowicz a jej zagranie wykończyła Malwina Grzelak i sianowianki prowadziły 3:0.
W29 minucie znów w akcji dobrze grająca Klaudia Rogowicz, piękne podanie do Malwiny Grzelak i ta z bliska pakuje piłkę do bramki i 4:0 dla Victorii SP 2. W 34 minucie Wiktoria Drelinkiewicz strzela pierwszą bramkę dla Energetyka i pierwsza połowa kończy się wynikiem 4:1 dla zespołu Victorii SP 2 Sianów.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza. Znów sianowianki strzelają gola po 6
minutach gry a ładnym strzałem z 20 metrów popisała się Malwina Grzelak i 5:1 dla sianowianek. W 53 minucie obrona sianowska trochę zaspała i Anna Wojciechowska strzela drugą bramkę dla Energetyka. Zdenerwowane stratą bramki sianowianki biorą się do roboty i w 56 minucie po strzale Klaudii Rogowicz podwyższają na 6:2. W 69 minucie przypomniała o sobie Oktawia Kaszewska i po podaniu Laury Hendzel podwyższyła na 7:2. Dwie minuty później w 71 minucie dała znać, że żyje i potrafi grać Katarzyna Pietras i po jej indywidualnej akcji sianowianki ustalają wynik na 8:2. Po zakończeniu spotkania trener Jędrzej Bielecki i kierownik zespołu Jacenty Życiński podziękowali swoim zawodniczkom za dobrą grę oraz wysoki wynik, chociaż jak stwierdzili wynik mógł być o wiele wyższy bo ich piłkarki zmarnowały wiele wyśmienitych okazji nie trafiając do bramki albo celując w słupki lub poprzeczki. Cały zespół zasłużył na pochwałę ale tym razem wyróżnię trener Jędrzej Bielecki szczególnie Klaudię Rogowicz, która zagrała naprawdę dobre spotkanie. Spotkaniem w Gryfinie sianowianki zakończyły rundę jesienną sezonu 2016.2017. Pomimo tylko piątego miejsca w tabeli jestem zadowolony z postawy swoich młodych zawodniczek. Miejsce mogło być wyższe ale po spadku z I ligi i odejściu prawie wszystkich zawodniczek mieliśmy słaby początek rozgrywek związany z brakami kadrowymi i gruntownym odmłodzeniem zespołu. Boli też porażka u siebie z Błękitnymi Stargard, które mając przerwę w rozgrywkach I ligi zagrały prawie całym składem ligowym w Sianowie jako
rezerwa, zdobywając punkty dla drugiego zespołu.

Skład Victorii SP 2 Sianów: Alicja Wojciechowska, Karolina Bryda, Dagmara Petrus, Wiktoria Robakowska, Karolina Kawałek, Oktawia Kaszewska, Wiktoria Kaszyńska, Klaudia Rogowicz, Kinga Strzelecka (55 Laura Hendzel), Katarzyna Pietras, Malwina Grzelak
źródło: Victoria SP2 Sianów