autor: fot. AlexW ostatnią niedzielę października Energa AZS wygrała zdecydowanie z Olimpią-Beskid Nowy Sącz 35:23. W spotkaniu ze świetnej strony pokazała się Amit Izak, która zdobyła osiem bramek.

Pierwsze minuty nie były udane dla obu zespołów. Co prawda Akademiczki szybko objęły prowadzenie, ale na drugiego gola podopieczne Anity Unijat czekały do 6. minuty. W kolejnych fragmentach koszalinianki zaczęły odjeżdżać rywalkom i już po kwadransie gry po trafieniu Walentiną Nestsiaruk prowadziły już 9:4.
W drugiej części pierwszej połowy gospodynie utrzymywały wypracowaną przewagę. Do przerwy Energa AZS prowadziła bardzo wysoko, bo aż 19:12. Słabo spisała się najlepsza strzelba nowosądzeczanek, Gabriela Szabo. Rumunka do tego spotkania rzucała średnio 8,5 na spotkanie.

Po zmianie stron bardzo szybko do siatki trafiły: Monika Michałów i Dorota Błaszczyk, co dało dziewięć bramek przewagi. Fantastyczną skutecznością w meczu z Olimpią-Beskid Nowy Sącz popisywała się ciągle Izak. Rozgrywająca już w 42. minucie miała na swoim koncie osiem bramek. W 50. minucie gospodynie prowadziły różnicą dziesięciu bramek (30:20). Rywalki zdołały raz jeszcze się podnieść rzucając trzy bramki z rzędu. Ostatnie słowo należało jednak do Energi AZS. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 35:23 dla koszalinianek.

Kolejne spotkanie Energa AZS rozegra 5 listopada w Lubinie z miejscowym MKS Selgros. Najbliższy rywal Energi AZS to aktualny mistrz Polski, który w bieżącym sezonie, również imponuje formą.

W ośmiu rozegranych meczach MKS Selgros wygrał siedem spotkań i tylko raz schodził z boiska jako pokonany. Ostatnie pojedynki dla ekipy z Lublina były bardzo trudne. Najpierw wygrane spotkanie z Zagłębiem Lubin 28:22, a w ostatniej kolejce 25:21 z Pogonią Baltica Szczecin. Koszalinianki natomiast nie potrafią ustabilizować swojej formy. Podopieczne Unijat potrafiły nawiązać walkę z Zagłębiem Lubin i Vistalem Gdynia, w obu przypadkach lepsze były zawodniczki wspomnianych klubów, ale różnica była niewielka. Natomiast w starciu z Pogonią Baltica zespół z Pomorza Środkowego nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Ponadto po ośmiu kolejkach akademiczki mają na swoim koncie zaledwie cztery wygrane i tyle samo porażek.

Spotkanie Energii AZS z MKS-em Selgron Lublin odbędzie się 5 listopada o godzinie 18:00 w hali Globus w Lublinie.
źródło: inf. własna