Wielkopolska klątwa
Piłkarze Świtu przegrali spotkanie 13 kolejki III ligi w Środzie Wielkopolskiej z tamtejszą Polonią. Gola na wagę 3 punktów zdobył Michał Stańczyk. Warto nadmienić, że z powodów zdrowotnych musieli wysiąść z autokaru będący ostatnio w niezłej dyspozycji Marcin Krystek i Maciej Wyganowski.

W pierwszej połowie niewiele działo się na boisku. Oba zespoły próbowały stwarzać sobie sytuacje strzeleckie, ale z reguły kończyły się one na dobrze dysponowanych tego dnia blokach defensywnych rywali. Najlepszą sytuację bramkową goście mieli na początku meczu po wyjściu Kamila Walkowa, natomiast Polonia miała swoją szansę w 43 minucie kiedy to po podaniu Krzysztofa Bartoszaka przed bramkarzem Świtu znalazł się Damian Nawrocik. Doświadczony napastnik próbował mijać Kacpra Rosę, który jednak wygarnął piłkę spod nóg Nawrocika. Ostatecznie pierwsza część spotkania kończy się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron spotkanie nieco się ożywiło, ale brakowało soli futbolu, czyli bramek. Jedyne celne trafienie padło dopiero w 85 minucie. Michał Stańczyk oddał piękny strzał i piłka zatrzepotała w bramce Dumy Skolwina. Chwile wcześniej służby techniczne musisły poradzić sobie z dość nietypową sytuacją, a mianowicie złamaną chorągiewką narożną. Mimo doliczonych 5 minut zawodnicy z północy Szczecina nie zdołali już odwrócić lisów rywalizacji i niestety kolejne spotkanie w tym sezonie z drużyną z Wielkopolski zakończyło się niepowodzeniem Świtowców (0:1 Lech II, 1:1 Konin, 3:4 Jarota, 0:1 Polonia).

POLONIA ŚRODA WLKP - ŚWIT SZCZECIN 1:0(0:0)
1:0 - Michał Stańczyk 85'

Polonia: Lis, Wolkiewicz, Barabasz, Borucki, Otuszewski, Jurga, Solarek (78` Roszak), Chąpiński, Gajda, Naworcik (60` Stańczyk), Bartoszak (70` Pawlak).

Świt: Rosa, Kronkowski, Odalanicki, Poczobut, Kołodziejski, Graś (69` Bill), Ortel (67` Ładziak), Krawiec (80` Kurczak), Walków, Szczepaniak, Szczepaniak, Jóźwiak (61` Garlej).