piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Iskra lepsza od Stali
autor: P. SkibaW niedzielne przedpołudnie zespół Iskry Golczewo podejmował Stal Szczecin w ramach Szczecińskiej Klasy Okręgowej.

W pierwszej połowie zespół z Golczewa kilkakrotnie zagroził bramce Jarząbka. Najgroźniejszą sytuację golczewianie mieli w 29. minucie, kiedy to swojej okazji na zdobycie bramki nie wykorzystał Krzysztof Hus. Pięć minut później bardzo groźnie było w polu karnym Iskry. Na szczęście bardzo dobrą interwencją popisał się Kamil Kowalski. Pierwsza Połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.
Kilka minut po przerwie z groźną akcją ruszyli zawodnicy Stali. Tym razem bramkarza Iskry wyręczył słupek bramki. Zawodnicy z Golczewa starali się konstruować akcje ofensywne, ale zazwyczaj piłka lądowała w rękawicach Jarząbka, bądź za bramką. W 85. minucie w polu karnym Stali Szczecin piłkarz gości zagrał futbolówkę ręką. Sędzia wskazał na rzut karny.

Do futbolówki podszedł Yaroslav Olenyuk i z 11 metrów posłał piłkę do siatki. Po tym jak Iskra objęła prowadzenie przyjezdni starali się doprowadzić do remisu. Kilka minut przed końcem zespół z Golczewa powinien prowadzić 2:0, ale jeden z zawodników fatalnie spudłował. Ostatecznie zasłużenie wygrali zawodnicy z Iskry. W następnej kolejce rozegranej 29 października o 14:00 zespół prowadzony przez Szymona Smerdla zmierzy się na swoim boisko z Arkonią Szczecin.

- Za nami bardzo ciężki mecz, w którym zagrały zespoły o takim samym poziomie. Było to dosyć otwarte spotkanie, w którym można było zobaczyć wiele akcji. Trzy punkty zostają w Golczewie, po bramce z rzutu karnego. Zwyciężyła drużyna, która była bardziej zdeterminowana. Z wolą walki zasłużenie wygraliśmy. - powiedział po meczu trener Iskry Szymon Smerdel.

1:0 - 85' - Olenyuk (k.)

ISKRA: Kowalski - Ruciński (55' Gibas), Bodys, Kapczyński, Olenyuk - Piotrowski R., Pflantz, Smerdel, Madej - Hus, Biernacki (60' Kostur)

STAL: Jarząbek - Bogacz, Masłowski, Ceglarek, Maćkiewicz, Dochniak, Stefaniak, Storek, Malczewski, Witczak, Klowan

żółte kartki: Olenyuk, Bodys, Gibas, Piotrowski, Madej (Iskra)/ Klowan, Storek, Stefaniak, Jarząbek