piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Hat-trick Sacharuka
autor: M. Bartnicki Juniorzy młodsi Pogoni Szczecin pokonali 6:0 Bałtyk Koszalin w meczu na szczycie Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych.

Młodzi Portowcy potrzebowali 7. minut na rozstrzygnięcie tego spotkania. Szczecinianie prowadzili już w 2. minucie po trafieniu Michała Sacharuka (na zdjęciu), 180. sekund później wynik podwyższył Mikołaj Midzio. Następnie w 7. minucie golkiper gości wyjmował piłkę z siatki po trafieniu Mateusza Ozimka. Do przerwy zasłużenie prowadzili podopieczni trenera Łęczyńskiego.
Po przerwie koszalinianie zagrali odważniej. Jednak po 15. minutach szczecinianie zaczęli zdobywać bramki. Na 4:0 dla Pogoni podwyższył Maciej Żurawski. Następnie w 70. i 72. minucie hat-tricka skompletował Michał Sacharuk. Juniorzy młodsi Dumy Pomorza z kompletem 30. punktów zajmują 1. miejsce w tabeli.

Mateusz Kazimierczak, trener Bałtyku Koszalin: - Pogoń pokazał nam miejsce w szeregu. Niczego innego się nie spodziewaliśmy. Niestety, dysponujemy takim materiałem, jaki mamy. Nie mogliśmy się przeciwstawić. Gratulacje dla wygranych. Michała Sacharuk pokazał klasę w meczu. Robił różnicę i był zdecydowanie najlepszy.

Piotr Łęczyński, trener Pogoni Szczecin: - Jesteśmy zadowoleni po meczu. Wynik jest sprawiedliwy. Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym. Graliśmy szybciej, częściej utrzymywaliśmy się przy piłce, stwarzaliśmy sobie więcej sytuacji. Przeciwnik nie miał żadnej groźniej sytuacji. Cały tydzień trenowaliśmy nad elementami ataki. To już nieźle funkcjonowało. Po każdym spotkaniu jesteśmy w stanie dopatrzeć się mankamentów, nad którymi będziemy pracować przed kolejnym meczem. Cieszymy się z okazałego zwycięstwa. Czekamy na następny mecz. Dwa tygodnie nie graliśmy, ale było widać, że chłopaki są głodni gry, co pokazały trzy zdobyte bramki ustawiające mecz.

1:0 - Michał Sacharuk - 2’
2:0 - Mikołaj Midzio - 5’
3:0 - Mateusz Ozimek - 7’
4:0 - Maciej Żurawski - 60’
5:0 - Michał Sacharuk - 70’
6:0 - Michał Sacharuk - 72’

Pogoń Szczecin: Kacper Pietrzak - Mateusz Maćkowiak, Hubert Sadowski, Kacper Michalski (70' Jakub Matysiak), Daniel Rotengruber (70’ Adrian Kołat) - Mateusz Duchowski (22’ Aleks Hendryk), Maciej Żurawski, Mikołaj Midzio (68’ Kacper Plebańczyk) Mateusz Ozimek (68’ Bartosz Bielak), Michał Sacharuk - Oskar Furst (64’ Oskar Frygier).
źródło: wlasne/pogonszczecin.pl