Kort zapewnia trzy punkty rezerwom Pogoni
autor: K.Grzeszkowiak Drugi zespół Pogoni Szczecin pierwszy raz wygrał na wyjeździe w III lidze. Szczecinianie wygrali w Bydgoszczy z Chemikiem 1:0 po bramce Dawida Korta.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od ataków bydgoszczan. Patryk Brzozowski po raz pierwszy zmuszony był do interwencji. Następnie z 20. metrów na bramkę Chemika uderzał Piotrowski, ale brakło mu precyzji by futbolówka wpadła do siatki. Swoją sytuację miał Marcin Listkowski, ale strzał z 5. metrów instynktownie wybronił Murawski. W 44. minucie miejscowy zespół mógł prowadzić dwiema bramki. Dwukrotnie jednak piłkarze z Bydgoszczy trafili w słupek. A ostatecznie piłka padła łupem bramkarza rezerw Pogoni.
W drugiej połowie na samym początku okazje do zdobycia bramki mieli Zieliński i Kuzko. Strzał pierwszego obronił Murawki, a drugiemu zabrakło precyzji i posłał piłkę koło słupka. Portowcy wygrali dzięki bramce w doliczonym czasie gry. Kujawa zagrywał futbolówkę w szesnastkę, ta trafiła tam zawodnika Chemika w rękę i arbiter wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Dawid Kort. Dla rezerw Pogoni było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w nowej III lidze. Dzięki wygranej podopieczni Pawła Sikory awansowali na 10. miejsce w tabeli. W następnym spotkaniu rezerwy Portowców w Szczecinie, 30 października zmierzą się z Bałtykiem Gdynia.

0:1 - Dawid Kort - 90'

Chemik: Murawski - Włosiński, Raszka, Frasz, Jarzembowski (73' Rutkowski) - Rysiewski, Maziarz - Jaskólski (66' Kostiuk), Kot (66' Nowak), Kawałek - Janicki (85' Born)

Pogoń II Szczecin: Patryk Brzozowski - Jędrzej Kujawa, Patryk Adamczuk, Jakub Kuzko, Hubert Matynia - Sebastian Kowalczyk, Jakub Piotrowski (46' Dawid Zieliński), Dawid Kort, Seiya Kitano (79' Łukasz Zakrzewski), Mateusz Bartolewski (59' Rafał Maćkowski) - Marcin Listkowski (46' Robert Obst).
źródło: własne/pogonszczecin.pl