piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Komplet punktów w Krakowie
autor: paulinusPiłkarki Olimpii Szczecin odniosły kolejne zwycięstwo. W meczu ósmej kolejki kobiecej Ekstraligi szczecinianki pokonały AZS UJ Kraków 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobyła grająca trener Natalia Niewolna w 57 minucie spotkania. Dzięki tej wygranej olimpijki awansowały na piąte miejsce w tabeli. Nie było to jednak łatwe spotkanie.
Lepiej zaczęły gospodynie. Najpierw groźny strzał Sudyk z trudem na róg sparowała Klabis, a w odpowiedzi Natalia Sitarz uderzyła z półwoleja bezpośrednio z dośrodkowania z rzutu rożnego. Po kwadransie doszło do sporej kontrowersji w polu karnym ekipy ze Szczecina. Zespół gospodarzy domagał się odgwizdania 'jedenastki' za odepchnięcie Sitarz tuż przy linii końcowej, ale sędzia nie zagwizdała rzutu karnego. Pięć minut później przyjezdne ponownie zagroziły bramce UJ, ale i tym razem na posterunku była bramkarka akademiczek, parując strzał Niewolnej.

Mecz rozstrzygnął się w 57. minucie spotkania. Do dośrodkowania z prawej strony boiska najwyżej wyskoczyła grająca trener Olimpii - Natalia Niewolna - kontrując piłkę, która wpadła przy samym słupku bezradnej Klabis. Po stracie bramki zawodniczki UJ zgubiły całkiem rytm gry i nie potrafiły zagrozić bramce Olimpii. W doliczonym czasie gry piłkę 'na remis' wywalczyła Sitarz. Przepchnęła jedną obrończynię, założyła 'siatkę' drugiej i znalazła się oko w oko z Niesterowicz. Bramkarka ze Szczecina skróciła jej kąt, mimo to napastniczce z Krakowa udało się strzelić obok bramkarki i piłka zmierzała w kierunku bramki. Na nieszczęście gospodyń minęła dalszy słupek i wyszła za linię bramkową.

AZS UJ Kraków - Olimpia Szczecin 0:1 (0:0)
Niewolna 57

Sędziowały: Magdalena Figura - Sabina Czarnecka, Agnieszka Bobowska (Ślaski ZPN)
Żółte kartki: Knysak, Sitarz - Preś, Trzcińska.

AZS UJ: Klabis - Bartosiewicz, Konopka, Knysak, Ładocha - Ferfecka (60 Bryzek), Bolko (80 Kuciel), Zapała, Dul (70 Grzywińska) - Maziarz, Sitarz.