koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Wyjazdowa wygrana Spójni
autor: Adam Pilarczyk
W poprzednich rozgrywkach Spójnia Stargard niezbyt udanie rozpoczęła sezon, w tym roku jest zupełnie inaczej, bowiem biało-bordowi w drugim starciu odnieśli drugą wygraną. Tym razem w roli pokonanych na własnym parkiecie zostali koszykarze Doral Nysy Kłodzko przegrywając 71:77. Najskuteczniejszym graczem przyjezdnych był Hubert Pabian, zdobywca 19 pkt.
Po sukcesie na własnym parkiecie nad wyżej notowanym rywalem GKS Tychy, zawodnicy Krzysztofa Koziorowicza udali się na Dolny Śląsk pobudowani, ale świadomi siły rywala. W ostatecznym rozrachunku wygrali, jednak ta victoria także nie przyszła im łatwo. Świadczyć o tym mogą pierwsze minuty starcia, w których obrona gości nie miała sposobu na Aleksandra Leńczuka. Gospodarze rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 10:2 a potem 23:11.

W kwarcie przed przerwą przyjezdnym udało zdecydowanie poprawić swoją grę. Dzięki trafieniom Frasia, Dymały i Pabiana nie tylko dogonili rywala, ale także objęli prowadzanie. Ostatecznie na świetlnej tablicy był remis po 41 bo w ostatniej akcji w tej części meczu trafił Kasiński.

Po zmianie stron goście kontynuowali swoją dobrą grę. Po trzech trójkach prowadzili nawet różnicą ośmiu oczek jednak bardzo szybko ją stracili. Dzięki temu ponownie o zwycięstwo musieli walczyć do końca.

Na początku czwartej kwarty Spójnia po trafieniach Frasia, Janiaka, Dymały, Pytysia i Śpicy zbudowała sobie minimalną przewagę, której już mimo ambitnej postawy miejscowych nie straciła. Tym razem stargardzianie o wiele lepiej wykonywali rzuty wolne i ostatecznie wygrali różnicą sześciu oczek. Są teraz jedną z trzech drużyn z kompletem zwycięstw.

Biało-bordowi mimo, że minimalnie przegrali walkę na tablicach, na atakowanej też nie byli lepsi od rywali to jednak jeśli wygrywali piłkę to zdecydowanie lepiej przychodziło im gromadzie tzw. punktów drugiej szansy. Kluczem do wygranej była jednak skuteczność z dalekiego dystansu. Gospodarze mięli problem z rzutami zza linii 6,75m i w ostatnich sekundach meczu nie mogli skorzystać z tego rodzaju borni.

Doral Nysa Kłodzko - Spójnia Stargard 71:77 (23:13, 18:28, 19:20, 11:16)

Doral Nysa: Leńczuk 21 (6 zb., 3x3), Bluma 14 (6 zb.), Kasiński 12, Wojciechowski 10, Weiss 8, Lipiński 4, Kliniewski 2, Muskała 0, Rogalewski 0, Sanny 0

Spójnia: Pabian 19 (11 zb., 4 str., 3x3), Dymała 14 (5 zb., 4 przech., 4x3), Fraś 12, Pytyś 10 (8 zb.), Janiak 9, Śpica 6, Raczyński 5, Lewandowski 2