piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Młodzi Portowcy gościnnie w Chojnie
Juniorzy młodsi Pogoni Szczecin pomiędzy meczami w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych pojechali do Chojny, gdzie z okazji 70-lecia klubu zagrali z miejscową Odrą. Podopieczni Piotra Łęczyńskiego wygrali 4:0 po trafieniach: Oskara Frygiera (dwukrotnie), Kacpra Michalskiego i Bartosza Bielaka.
- Przyszło trochę kibiców - przyznał Piotr Łęczyński. - Wszystko odbyło się w przyjaznej i przyjacielskiej atmosferze. Po meczu zostaliśmy także zaproszeni na obiad z zawodnikami i pracownikami klubu. Bardzo miły wyjazd, a sportowo zyskaliśmy nowe doświadczenie.
Młodzi Portowcy objęli prowadzenie w 10. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Dominik Grochowski wprost do Kacpra Michalskiego, który wpakował piłkę do siatki.
Przed przerwą dwoma golami popisał się Oskar Frygier. Najpierw wykończył akcję tria: Duchowski-Grochowski-Sacharuk, a następnie wyszedł sam na sam z bramkarzem i zdobył swoje drugie trafienie.
- Potrzebowaliśmy kilku minut, aby przyzwyczaić się do fizycznego i siłowego grania z seniorami - przyznał Łęczyński. - W trakcie spotkania stworzyliśmy sporo sytuacji i jestem zadowolony z chłopaków.

Po przerwie padła jedna bramka. Na listę strzelców wpisał się Bartosz Bielak po podaniu Frygiera. Z kolei w 55. minucie - po długiej przerwie spowodowanej złamaniem nogi - na boisku zameldował się Patryk Miklas.

Podopieczni Łęczyńskiego w sobotę zagrają kolejne spotkanie w WLJM. O 11.00 koronie stadionu podejmą Gwardię Koszalin.