piłka nożna / A klasa
piłka nożna / A klasa -
Jantar gromi Koronę
autor: P. Skiba W sobotę, 10 września 2016 r. Korona Stuchowo rozegrała spotkanie z Jantarem Dziwnów. W spotkaniu tym lepsi okazali się goście, którzy wygrali 5:1.

Goście bardzo szybko objęli prowadzenie w tym spotkaniu. Kiedy to Karola Klęka pokonał po raz pierwszy w tym pojedynku Daniel Sutor. Przyjezdni bardzo szybko wykorzystali kolejny błąd stuchowian i prowadzili 2:0 po trafieniu Krzysztofa Wróbla. Następnie bierna postawa defensywy gospodarzy i piłkarze Jantaru po faule w szesnastce Korony mieli rzut karny. Do piłki podszedł Krzysztof Wysocki, który spudłował jedenastkę trafiając w słupek. Dobitka gości była jednak skuteczna, a piłkę do siatki wpakował Hubert Galec.
Stuchowianie mogli zmienić wynik meczu. Tym razem arbiter tego spotkania wskazał „na wapno” w polu karnym dziwnowian. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł kapitan Korony, Adrian Putyrski który trafił w poprzeczkę bramki Dominika Szydłowskiego. Po tej sytuacji zespół prowadzony przez Krzysztofa Wróbla ruszył z kontrą, a Daniel Sutor zapisał na swoim koncie drugie trafienie. Festiwal strzelecki zespołu znad morza w pierwszej połowie zakończył Krzysztof Wysocki.

W drugiej połowie trener stuchowian desygnował na boisko zmienników. Piłkarze Korony zdobyli honorowe trafienie, a strzelcem bramki był Dariusz Malinowski. Gospodarze w drugiej połowie próbowali odrabiać starty, ale im się to nie udało. Ostatecznie zasłużenie 5:1 wygrał Jantar Dziwnów. W następnej kolejce piłkarze Korony udadzą się do Świnoujścia na mecz z Prawobrzeżem, a Dziwnowski Klub Sportowy u siebie zmierzy się z  Jastrzębiem Łosośnica.