GKS lepszy od rezerw Pogoni
autor: AdaskoRezerwy Pogoni Szczecin przegrały 1:5 z GKS-em w Przodkowie. Honorową bramkę dla Portowców zdobył Sebastian Kowalczyk.

- Ten mecz był zderzeniem piłki juniorskiej z seniorską - powiedział po meczu dla pogonszczecin.pl trener przyjezdnych Paweł Sikora. - Przegraliśmy pod względem fizyczności. Jeśli chodzi o grę czy utrzymywanie się przy piłce to mieliśmy dobre fragmenty, ale zabrakło nam doświadczenia. Gospodarze prowadzenie objęli już w 4. minucie kiedy to wrzutkę z autu wykorzystał Paweł Czoska i strzałem z woleja umieścił ją w bramce. Do przerwy wynik nie zmienił się.
120. sekund po przerwie GKS prowadził już 2:0, a Adrian Henger skapitulował po trafieniu Mateusza Łuczaka. 63. minuta to kolejna bramka dla gospodarzy, tym razem trafienie na swoim koncie zapisał Mateusz Frankowski. Szczecinianie w 76. minucie zdobyli bramkę kontaktową. Najpierw Maćkowski zagrał do Boruckiego, a ten podał futbolówkę do Sebastiana Kowalczyka. Ten mając pustą bramkę nie zmarnował okazji i skierował futbolówkę do siatki. - Kilku błędów mogliśmy się ustrzec - stwierdził trener rezerw Pogoni - Wiedzieliśmy, że rywale są dobrzy przy stałych fragmentach gry, a w taki sposób straciliśmy trzy gole. Źle kryliśmy przy polu karnym, czego efektem jest wysoka porażka.

Zespół z Przodkowa zdobył jeszcze dwa gole. W sytuacji sam na sam lepszy od golkipera gości okazał się Karol Domjan. A tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego 'kropkę nad i' postawił Mateusz Łuczak, dla którego było to już drugie trafienie w tym spotkaniu. W następnej kolejce rezerwy Pogoni zmierzą się u siebie z KKS-em 1925 Kalisz.

1:0 - Paweł Czoska - 4'
2:0 - Mateusz Łuczak - 47'
3:0 - Mateusz Frankowski - 63'
3:1 - Sebastian Kowalczyk - 76'
4:1 - Karol Domjan - 83'
5:1 - Mateusz Łuczak - 90'

Pogoń II Szczecin: Adrian Henger - Jędrzej Kujawa, Patryk Adamczuk, Michał Stańczyk, Marcel Stefaniak (60' Mateusz Bartolewski) - Sebastian Kowalczyk, Krystian Peda (72' Tomasz Borucki), Dawid Zieliński, Gracjan Jaroch (71' Aron Stasiak), Rafał Maćkowski - Łukasz Zakrzewski (60' Mateusz Bochnak).
źródło: własne/pogonszczecin.pl