inne / RIO DE JANEIRO 2016
inne / RIO DE JANEIRO 2016 -
Poznajmy paraolimpijczyków: Paulina Woźniak
autor: https://www.facebook.com/PaulinaMa 24 lata a sukcesów mógłby jej pozazdrościć nie jeden zawodnik wybierający się na sportową emeryturę. - Na pewno jadę walczyć o miejsce w finale. - powiedziała skromnie w materiale dla COS. - I przede wszystkim życiówka a co będzie w finale zobaczymy. - dodała. A że przez Paulinę Woźniak przemawia skromność wiemy o tym doskonale. Dla pochodzącej z Polic pływaczki Igrzyska w Rio będą trzecią Paraolimpiadą. Z dwóch poprzednich przywiozła dwa medale. W 2008 roku w Pekinie na 100 metrów stylem klasycznym wywalczyła srebrny krążek a cztery lata później w Londynie, kiedy polscy pływacy radzili sobie trochę gorzej stanęła na najniższym stopniu podium. Czego życzyć jej w Rio? - Szczęścia. Bo Olimpiada i Paraolimpiada rządzą się swoimi prawami.

[Arkadiusz Skrzypiński]
Na basen trafiła w wieku pięciu lat, choć marzyła o tym aby zostać siatkarką. Problem polegał jednak na tym, że urodziła się bez lewego przedramienia.

autor: ksPokochała pływanie. Jako szesnastolatka wywalczyła swój pierwszy olimpijski krążek. Później były jeszcze inne medale. Na mistrzostwach Europy w Reykjaviku zajmowała dwukrotnie drugą lokatę - na 100m stylem klasycznym i 200m stylem zmiennym. W tym samym roku sięgnęła również po brązowy medal na 100m stylem klasycznym, który wywalczyła podczas Mistrzostw Swiata na krótkim basenie w Rio. W 2011 roku na mistrzostwach Starego Kontynentu w Berlinie zdobyła brązowy medal na 100m stylem klasycznym.

W pewnym momencie miała kryzys, ale w tym sezonie pokazała już, że stać ją na wiele.
W maju tego roku podczas Mistrzostw Europy w portugalskim mieście Funchal Paulina Woźniak wywalczyła dwa srebrne medale na dystansach - 200 metrów stylem zmiennym i 100 metrów stylem klasycznym. Pływaczka w każdym swoim starcie poprawiała swoje czasy ustanawiając przy okazji nowe rekordy Polski.