piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Zabrakło argumentów
autor: paulinusPiłkarki Olimpii Szczecin przegrały na własnym stadionie z AZS PSW Biała Podlaska 1:2. Dla zespołu gości była to pierwsza wygrana w tym sezonie. W składzie Białej można było od razu zauważyć brak Katarzyny Michalskiej. Była piłkarka Olimpii Szczecin pełniła na ławce funkcję kierownika zespołu. Nieobecność Michalskiej w spotkaniach z Olimpią w tym sezonie była jednym z warunków transferu zawodniczki do AZS PSW Biała Podlaska. Jak okazało się po końcowym gwizdku nie miało to znaczenia. I choć podopieczne Natalii Niewolnej zagrały dobry mecz i pozostawiły dobre wrażenie wyraźnie zabrakło im argumentów z przodu.
- Nasze grały a tamte strzelały. - komentowali po spotkaniu miejscowi kibice, których na Bandurskiego stawiła się spora ilość. Tak też było z pierwszą bramką, którą zdobyła już w ósmej minucie Milena Mikołajczak. Gospodynie przeważały, ale to zespół gości objął prowadzenie. Olimpijki wyrównały w dziewiętnastej minucie, kiedy to na listę strzelczyń wpisała się Weronika Szymaszek.

Po zmianie stron sytuacja wyglądała podobnie, choć to zawodniczki z Białej oddały więcej strzałów, podczas których mogła się wykazać Beata Niesterowicz.
Niestety bramkarka Olimpii nie zdołała obronić piłki po strzale Klaudii Lefeld w 80 minucie. Szczecinianki nie zdołały już wyrównać, głównie dlatego, że w zespole gospodyń nie miał kto wykończyć stwarzanych sytuacji. W sobotę w zespole Natalii Niewolnej zadebiutowała Matilda Victoria Böhm. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę za kopnięcie jednej z Olimpijek zobaczyła Lefeld i musiała opuścić boisko. Na chwilę przed końcowym gwizdkiem swoją szansę miała Szymaszek, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

Olimpia Szczecin - AZS PSW Biała Podlaska 1:2