piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Starzycki, Stefaniak i Benedyczak zagrali z Finlandią
autor: Pogoń Szczecin twitterPorażką 1:3 z Finladnią zakończył się pierwszy mecz Reprezentacji Polski U-17 w ramach turnieju Syrenka Cup.

W pojedynku tym wystąpiło trzech zawodników Pogoni Szczecin, Błażej Starzycki, który wystąpił od początku spotkania, Marcel Stefaniak oraz Adrian Benedyczak zagrali od 65. minuty. Podopieczni trenera Zalewskiego prowadzili od 34. minuty po trafieniu Mateusza Skrzypczaka. Niestety ich rywale w drugiej połowie zdobyli trzy bramki (trafienia Akseli Ollila i Tobias Fagerström 2) i wygrali ten mecz. Biało-czerwonym po przegranej została walka o miejsca 5-8. W czwartek, 1 września o 11:00 w Ząbkach zagrają z Łotwą.
Polska - Finlandia 1:3 (1:0)

1:0 - Mateusz Skrzypczak - 34'
1:1 - Akseli Ollila - 48
1:2 - Tobias Fagerström - 50'
1:3 - Tobias Fagerström - 61'

Polska: 1. Bartosz Mrozek - 2. Bartłomiej Kukułowicz, 5. Sebastian Walukiewicz, 16. Jakub Kiwior, 3. Marcin Grabowski - 7. Tymoteusz Klupś, 6. Mateusz Skrzypczak (65, 17. Marcel Stefaniak), 8. Przemysław Bargiel (41, 18. Patryk Zaucha), 15. Błażej Starzycki (53, 10. Łukasz Norkowski), 11. Michał Skóraś - 9. Kacper Wełniak (65, 13. Adrian Benedyczak)

Finlandia: 1. Otto Huuhtanen - 3. Arttu Eerola, 4. Kalle Katz, 5. Johannes Kytilä, 2. Tuure Mäntynen - 7. Jusif Ali, 6. Jaakko Oksanen, 8. Anssi Suhonen, 14. Tobias Fagerström, 17. Akseli Ollila (61, 10. Maximo Tolonen) - 9. Niklas Jokelainen (72, 16. Juho Hyvärinen).
źródło: własne/PZPN