Gwardia lepsza od rezerw Pogoni
Rezerwy Pogoni Szczecin nadal nie odniosły zwycięstwa w zreformowanej III lidze. Tym razem przegrali 0:1 w Koszalinie z Gwardią.

Gospodarze wygrali dzięki trafieniu z rzutu wolnego Mateusza Kołodziejskiego. - Nadal zbieramy doświadczenie - powiedział dla pogonszczecin.pl trener Paweł Sikora. - Wolę, żebyśmy przegrali kilka meczów, ale naszym celem jest to, aby zawodnicy nauczyli się grać piłką. Chcemy, aby utrzymywali się przy piłce, wyprowadzali akcje spod własnej bramki i utrzymywali szybkie tempo. Szczecinianie w pierwszej połowie mieli mało sytuacji do bramki. Swojej okazji nie wykorzystał Tomasz Borucki, ale golkiper Gwardii obronił strzał.
Po przerwie w zespole Portowców dokonano trzech zmian, na boisku zameldowali się Michał Stańczyk, Rafał MaćkowskiŁukasz Zakrzewski. - W drugiej połowie wprowadziliśmy inną kulturę gry. Dominowaliśmy i potrafiliśmy zmienić oblicze naszej gry. - stwierdził trener przyjezdnych.

Bliski wyrównania był Gracjan Jaroch. W sytuacji sam na sam próbował on przelobować bramkarza Gwardii, ale przeniósł on piłkę nad poprzeczką. Kilka minut później w szesnastce swoją szansę miał Patryk Adamczuk, ale piłka nie wpadła do siatki. - Porażki nie budują, ale cieszę się, że zawodnicy chcą grać piłką. Musimy zacząć zdobywać punkty i nastawić się na inne tempo. - powiedział trener rezerw Pogoni Szczecin.

W następnej kolejce Pogoń II Szczecin na swoim boisku zmierzy się z Wdą Świecie

Pogoń II Szczecin: Patryk Brzozowski - Tomasz Borucki (52' Sebastian Kowalczyk), Patryk Adamczuk, Jakub Kuzko (46' Michał Stańczyk), Hubert Matynia - Robert Obst (46' Rafał Maćkowski), Jędrzej Kujawa, Dawid Zieliński, Krystian Peda, Marcin Listkowski (46' Łukasz Zakrzewski) - Gracjan Jaroch.
źródło: własne/pogonszczecin.pl