piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Chemik ograł Inę w Ińsku
autor: rudy66autor: C80W swoim pierwszym spotkaniu w nowym sezonie piłkarze Chemika Police pewnie pokonali na wyjeździe Inę Insko 5:2(2:0).

Pierwsza bramka dla Chemika padła w 22 minucie spotkania. Po błędzie obrony w sytuacji sam na sam znalazł się Kamil Bieniek i z premedytacją wykorzystał błąd defensywy gospodarzy. Na drugą bramkę dla żółtozielonych musieliśmy czekać zaledwie 6 minut. Wtedy to dobre dośrodkowanie Pawła Szewczykowskiego bezbłędnie wykorzystał Adrian Skrętny. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie mimo kilku okazji naszej ekipy.
Druga połowa zaczęła się fatalnie dla naszej drużyny. Gospodarze po ręce Emila Andrzejewskiego w polu karnym wykorzystali podyktowaną jedenastkę. Zaledwie minutę po wznowieniu z wyniku 2:0 zrobiło się już tylko 2:1. Mało brakowało aby nasz bramkarz obronił strzał zawodnika z Ińska. Niestety mimo wyczucia intencji strzelającego nie udało się Damianowi obronić strzału. Na szczęście już w 51 minucie było 3:1 dla Chemika. Skrętny wygrał pojedynek biegowy z obrońcami Iny i silnym strzałem pokonał bramkarza miejscowych. W 73 minucie zrobiło się już 4:1 na Chemików. Wprowadzony po przerwie Dominik Lewandowski strzałem z linii pola karnego zdobył czwartą bramkę dla Chemików. Czwarta bramka troszkę uśpiła policzan. Czego efektem była druga bramka dla Iny. Po rzucie wolnym bramkę z główki zdobył Grzegorz Jóźwiak. Jednak w tym meczu ostatnie słowo należało do Chemika. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik spotkania mierzonym technicznym uderzeniem ustalił Karol Ława. Chwilę później sędzia główny zakończył spotkanie. I tak pierwsze zwycięstwo w sezonie stało się faktem.

1:0 - 22 min Kamil Bieniek
2:0 - 28 min Adrian Skrętny
2:1 - 47 min Paweł Duda
3:1 - 51 min Adrian Skrętny
4:1 - 73 min Dominik Lewandowski
4:2 - 87 min Grzegorz Jóźwiak
5:2 - 90+1 min Karol Ława

Chemik: Mekwiński - Szewczykowski, Szałek, Bieniek(63' Lewandowski), Maśniak, Andrzejewski, Ziółkowski, Blasius(78' Kowalczyk), Kupiński(78' Janicki), Ława, Skrętny(63' Klimkowicz).

Ina: Grzyśka - Duda, Jóźwiak, Kliś(25' Krzyżanowski), Klym(82' Wojciechowski), Krawczyk(75' Wilczyński), Kuryluk, Loduchowski, Paluszkiewicz, Trela, Zagrobelski