inne / RIO DE JANEIRO 2016
inne / RIO DE JANEIRO 2016 -
Biało-czerwoni w ćwierćfinale
autor: plusliga.pl Polscy siatkarze rozegrali kolejne znakomite spotkanie podczas Igrzysk Olimpijskich. W czwartkowy wieczór nasza drużyna pokonała Argentynę 3:0. - Spotkanie było trudniejsze niż wskazuje na to wynik - powiedział Michał Kubiak. - Wiedzieliśmy, że mecz przeciwko Argentynie będzie ciężki. Rywale fantastycznie zagrali w trzecim secie, jednak to my byliśmy trochę lepsi - zakończył kapitan naszej reprezentacji. Pasjonujący był trzeci set rywalizacji, wygrany przez Polaków 38:36. Do wyrównania olimpijskiego rekordu z 2000 roku ( Włochy - Argentyna (3:0) w secie 1. 40:38) zabrakło niewiele.
Polacy wygrali trzeci z rzędu mecz i objęli prowadzenie w grupie A.

Polska - Argentyna 3:0 (25:21, 25:19, 38:36)

Polska: Bartosz Kurek (12), Karol Kłos (14), Grzegorz Łomacz (2), Michał Kubiak (10), Mateusz Mika (9), Mateusz Bieniek (10), Paweł Zatorski (L) oraz Dawid Konarski (1), Fabian Drzyzga, Rafał Buszek (6), Piotr Nowakowski;

Argentyna: Cristian Poglajen (6), Facundo Conte (13), Sebastian Sole (8), Bruno Lima (4), Pablo Crer (3), Luciano De Cecco, Alexis Gonzalez (L) oraz Jose Luiz Gonzalez (13), Damian Gonzalez, Nicholas Bruno (4), Ezequiel Palacios (1)

1. Polska, punkty 8, sety 9:2
2. Rosja, punkty 6, sety 7:4
3. Argentyna, punkty 6, sety 6:4
4. Iran, punkty 4, sety 5:6
----------------------------------------awans do kolejnej fazy miejsca 1-4