piłka nożna / Ekstraklasa -
Awans obowiązkowy
Portowcy muszą zapomnieć o pechowym remisie w Lubinie. W środę emocje z LOTTO Ekstraklasy przeniosą się do Pucharu Polski. Duma Pomorza rozpocznie swoją przygodę w tych rozgrywkach od pojedynku z KKS-em 1925 Kalisz. Szczecinianie będę zdecydowanym faworytem w starciu z trzecioligowcem. Awansu Pogoni Szczecin za darmo nikt nie da. Rozgrywki o Puchar Polski co sezon dostarczają niespodzianek i bez wątpienia taką też będą chcieli sprawić kaliszanie.
O rywal słów kilka

Kaliski klub powstał w 2005 roku, jednak kontynuuje tradycje KKS-u Kalisz, który został założony w 1925 roku. Kaliszanie jeszcze w 2006 roku występowali na szczeblu B-klasy, jednak stopniowo osiągali kolejne awanse. Sezon 2014/2015 zakończyli na pierwszym miejscu w IV lidze i od tego czasu występują na trzecioligowym froncie. Po reorganizacji rozgrywek KKS trafił do II grupy, gdzie zmierzy się z zespołami z naszego regionu. Warto tutaj zauważyć, że kaliszanie zagrają m.in. z rezerwami szczecińskiej Pogoni. KKS sezon rozpoczął od wyjazdowej wygranej z Pogonią Lębork 3:2. Dla kibiców gospodarzy mecz z Pogonią Szczecin jest niczym święto i jak informuje klub, wszystkie bilety na środowy pojedynek zostały już sprzedane.

Droga do 1/16 finału

Portowcy dopiero rozpoczynają zmagania w rozgrywkach, natomiast ich rywale mają za sobą już dwa mecze. W rundzie wstępnej kaliszanie po dreszczowcu wyeliminowali pierwszoligowy MKS Kluczbork. Do 66. minuty MKS prowadził w Kaliszu 4:1 i wydawało się, że jest już po meczu. Gospodarze zmniejszyli przewagę gości po bramce Rafał Jankowski z rzutu karnego. Kiedy przyszła 90. minuta i czerwoną kartkę ujrzał zawodnik MKS-u i tak wydawało się, że to przyjezdni awansują. KKS zadał jednak dwa ciosy i po golach w 91. i 94. minucie doprowadził do dogrywki. W niej kaliszanie trafili raz za sprawą Rafała Jankowskiego (hat-trick) i to oni awansowali. W kolejnej rundzie KKS odprawił z kwitkiem Polonię Bytom. Bohaterem gospodarzy znów został Rafał Jankowski, zdobywca jedynej bramki.

runda wstępna
KKS 1925 Kalisz - MKS Kluczbork 5:4 po dogrywce (1:2, 4:4, 1:0, 0:0)
Błażej Ciesielski 41', Rafał Jankowski 66'k, 90+1', 101', Przemysław Balcerzak 90+4' - Rafał Niziołek 19', 51'k, Patryk Gondek 23', Michał Kojder 60'

I runda
KKS 1925 Kalisz - Polonia Bytom 1:0 (1:0)
Rafał Jankowski 41'

Kadra

W KKS-ie nie brakuje wielu młodych zawodników. Liderem zespołu jest napastnik Rafał Jankowski, który w przeszłości występował m.in. w Zawiszy Bydgoszcz czy Zagłębiu Sosnowiec. Co ciekawe w zespole z Kalisza występuje kilku obcokrajowców - Nigeryjczyk Joshua Balogun Kayode i dwóch Bułgarów - Iwelin Kostow (wychowanek Beroje Stara Zagora) oraz Stajko Stojczew (wychowanek Lokomotivu Płowdiw). Golkiperem zespołu jest były zawodnik Kotwicy Kołobrzeg, Bartłomiej Folc.