piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Cud na wodzie
autor: Olimpia Szczecin
'Cud na wodzie' - tak swoją relację z meczu Mitechu Żywiec z Olimpią Szczecin zatytułował portal tylkokobiecyfutbol.pl. Sobotnie spotkanie obu ekip zakończyło się niespodziewanym remisem 1:1. Niespodziewanym, z tego względu, ze większość interesujących się piłką kopaną w wydaniu damskim, wzięłaby zwycięstwo zespołu z Żywca w ciemno.
„Cud” - taki człon do swojej nazwy powinna dodać od dzisiaj drużyna Olimpii Szczecin. Ekipa, która cudem uniknęła spadku z Ekstraligi, w dzisiejszym meczu zremisowała po niesamowicie dramatycznym meczu z Mitechem Żywiec 1:1. Spotkanie rozpoczęło się od miłej uroczystości. Żywczanki zostały odznaczone przez przedstawiciela Żywieckiego Podokręgu Śląskiego Związku Piłki Nożnej medalami za zdobycie III miejsca w sezonie 2015/2016, a pamiątkowy puchar wręczył burmistrz miasta, pan Antoni Szlagor. Początek meczu nie zapowiadał wielkich emocji. - możemy przeczytać w artykule.

To jednak Olimpia jako pierwsza mogła objąć prowadzenie.
W 5. minucie stuprocentową szansę na zdobycie bramki zmarnowała Roksana Ratajczyk . Swoją pierwszą groźną akcję, „Góralki” przeprowadziły dopiero w 11 minucie, jednak strzał Lucie Suskovej okazał się niecelny. Ciemne, nisko zawieszone chmury nad stadionem w Radziechowach zapowiadały deszcz. I tak też się stało… po 30. minutach od pierwszego gwizdka rozpadało się. Był to tylko przedsmak nadchodzących emocji. W 43. minucie gry z najlepszej strony pokazała się Renata Warunek, która wykorzystała dośrodkowanie swojej koleżanki i było 1:0.

Okazało się jednak, że podopieczne Natalii Niewolnej nie zamierzają się poddawać.
Na drugą połowę zawodniczki z Pomorza Zachodniego wyszły bardzo zmobilizowane i od razu ruszyły do ataku, jednak defensywa Mitechu była dzisiaj prawie nie do przejścia. Pod koniec spotkania, gospodynie opadły z sił, co skrzętnie wykorzystały przyjezdne. 88 minuta spotkania - zamieszanie w polu karnym. Idealna sytuacja do zdobycia bramki. Piłka po dośrodkowaniu odbija się od kilku zawodniczek, trafia w Dominikę Łuczak i wpada do bramki. Euforia w szeregach Szczecina, niedowierzanie w Żywcu. Do ostatniego gwizdka sytuacja się nie zmieniła - „Cud na wodzie”. W trudnych, deszczowych warunkach, lepiej odnalazły się zawodniczki gości, które do końca walczyły o punkty.

Mitech Żywiec - MKS Olimpia Szczecin 1:1
1:0 Renata Warunek ’43
1:1 Dominika Łuczak ’88

MITECH: Komosa - Drożdzik, Rżany, Gruszka, Nieciąg (58′ Gębka), Chrzanowska (74′ Prokop), Wnuk, Suskova, P.Wiśniewska (81′ Frączek), Warunek (58′ Rozmus)

OLIMPIA: Niesterowicz - Preś, Szwed, Michalczyk, Szymaszek, Lachman, Trzcińska, Fil (82′ Łuczak), Niewolna, Sudyk (60′ Witczak), Ratajczyk
źródło: tylkokobiecyfutbol.pl