piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Szalony sparing
autor: ArieLW swoim ostatnim meczu sparingowym przed startem ligi piłkarze Chemika po szalonym meczu zremisowali ze Stalą Szczecin 4:4(0:4).
Mecz mógł się idealnie zacząć dla zespołu z Polic. Niestety w 9 minucie kapitalnej okazji nie wykorzystał Skrętny. W sytuacji Adriana kapitalnym refleksem popisał się golkiper Stali Jarząbek, który instynktownie obronił strzał Mychy. Mecz do 25 minuty był wyrównanym widowiskiem. Niestety to co się stało od 26 do 30 minuty można by nazwać złym koszmarem. Nasza drużyna w zaledwie cztery minuty straciła trzy bramki! Kolejno do bramki Wesołowskiego trafiali Staciwa, Klowan i Witczak. Jakby tego było mało na 0:4 w 40 minucie podwyższył Ceglarek i tak na przerwę Chemik schodził z bagażem 4 bramek.
W przerwie meczu trener Łukasz Borger dokonał kilku zmian. Na boisku pojawili się Prokopowicz, Adamczyk, Janicki i Kowalczyk. Wejście tych zawodników zdecydowanie rozruszało grę ekipy żółtozielonych. W 61 minucie meczu mogliśmy oglądać pierwszą bramkę dla Chemików a jej zdobywcą był Prokopowicz. Drugą bramkę dla Chemika zdobył Adamczyk i z wyniku 0:4 zrobiło się już tylko 2:4. Zaledwie minutę po bramce na 2:4 Prokopowicz wykorzystał rajd Szewczykowskiego i z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki Stali i z wyniku 0:4 zrobiło się 3:4. Piłkarze Stali opadli z sił co skrzętnie starali się wykorzystać nasi zawodnicy co chwila groźnie atakując bramkę gości. Wreszcie w 86 minucie Prokopowicz po składnej akcji drużyny wychodzi sam na sam i pokonuje bramkarza Stali. Tym samym napastnik Chemika skompletował w tym meczu hattricka. Wynik do końca nie uległ już zmianie chociaż policzanie do końcowego gwizdka szukali swojej okazji. Sparing ze Stalą zakończył okres przygotowawczy Chemika. Za tydzień policzanie rozpoczną zmagania ligowe. W pierwszym meczu podopieczni Łukasza Borgera zmierzą się na wyjeździe z Iną Insko.

Chemik: Wesołowski - Szewczykowski, Porzeziński, Szałek, Maśniak, Ława, Ziółkowski, Klimkowicz, Bieniek, Skrętny, Andrzejewski

grali także: Mekwiński, Lewandowski, Prokopowicz, Adamczyk, Blasius, Kowalczyk, Janicki

Stal: Jarząbek - Staciwa, Masłowski, Mołda, Mazurek, Maćkiewicz, Malczewski, Ceglarek, Stefaniak, Witczak, Klowan

0:1 - 26 min Staciwa
0:2 - 28 min Klowan
0:3 - 30 min Witczak
0:4 - 40 min Ceglarek
1:4 - 61 min Prokopowicz