piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Stilon lepszy od Portowców Crettiego
Zespół juniorów starszych Pogoni Szczecin wyjechał na obóz do Babimostu. Po drodze szczecinianie w Gorzowie Wielkopolski zmierzyli się ze Stilonem.

Przyjezdni prowadzenie objęli już w 2. minucie. Mateusz Bochniak wykorzystał centrę Starzyckiego i strzałem z woleja pokonał golkipera gorzowian. Kwadrans później Filip Wiśniewski doprowadził do remisu. Następnie Stilonowcy dwukrotnie pokonali Mikołaja Brylewskiego. Najpierw Rafał Świtaj w 27. minucie, a 120. sekund przed przerwą wynik podwyższył Damian Szałas. Rezultat byłby wyższy, ale golkiper Portowców dobrze spisywał się na linii.
Po przerwie trener Cretti dokonał pięciu zmian, na murawie zameldowali się Aron Stasiak, Daniel Kusztan, Jakub Paprzycki, Michał Macuk i Wojciech Błyszko. W 54. minucie zespół prowadzony przez Adama Gołubowskiego zdobył kolejną bramkę. Kusztana pokonał Alan Błajewski, a dogrywał mu z prawego skrzydła Abdul Moustapha Ouédraogo. W 67. minucie Tomasz Szwiec skierował futbolówkę do siatki przyjezdnych i Stilon prowadził już 5:1. Na 13. minut przed końcem rezlutat porażki zmniejszył Michał Górzyński. Gorzowianie wynik niedzielnego meczu ustalili w 87. minucie, kiedy to Kusztan skapitulował po strzela Piotra Rymara.

Paweł Cretti, trener Pogoni Szczecin: Lubię pewien cytat i chciałbym, abyśmy w juniorach starszych trzymali się go: 'Nie przegrywamy, ale uczymy się'. Każda porażka może nas czegoś nauczyć. Szczególnie niedzielne spotkanie to pokazało, ale po to są sparingi. Wcześniejsze mecze udowodniły nam, że mamy duży potencjał. Wynik był wysoki, ale mylny, bo bramki padały zbyt łatwo. Nie jestem zadowolony. Wiemy, nad czym musimy jeszcze popracować. Chłopcy są zmęczeni, a dodatkowo pogoda nikomu nie sprzyjała. Więcej siły mieli zawodnicy Stilonu, choć po końcowym gwizdku usłyszeliśmy wiele miłych słów. Jednak widziałem, że piłkarze naszej drużyny wolniej reagowali na to, co działo się na boisku. Będziemy bodźcować ich pod względem wytrzymałości, ale już w mniejszym stopniu. Chcemy zdynamizować obciążenia i kształtować ich szybkość. Z czasem będzie to wyglądało lepiej.

6:2 - Piotr Rymar - 87'

juniorzy starsi Pogoni Szczecin: Mikołaj Brylewski (46' Daniel Kusztan) - Stanisław Wawrzynowicz, Szymon Jopek (46' Wojciech Błyszko), Sebastian Nagel (82' Bartosz Boniecki), Marcel Stefaniak (46' Jakub Paprzycki) - Bartolewski (65' Michał Górzyński), zawodnik testowany, Błażej Starzycki (65' Michał Graczyk), Michał Graczyk (46' Michał Macuk), Mateusz Bochnak - Michał Górzyński (46' Aron Stasiak)

źródło: własne/pogonszczecin.pl