Pogoń II remisuje przed ligą
autor: EBP Pogoń Szczecin/W. UflandRezerwy Pogoni Szczecin zremisowały 3:3 z Energetykiem w Gryfinie w ostatnim sprawdzianie przed inauguracją III ligi.

Szczecinianie w 4. minucie objęli prowadzenie za sprawą Seiya Kitano (na zdjęciu), który mocnym strzałem nie dał szans Szybce. Goście w dalszym ciągu przeważali, z dystansu uderzać próbowali m.in. Listkowski i Piotrowski. w 29. minucie Listkowski zagrał piłkę do Roberta Obsta, a ten podwyższył prowadzenie Pogoni II. Rezultat spotkania do przerwy nie zmienił się.
Tu po przerwie trener Sikora dokonał sześciu zmian, na murawie zameldowali się Marcel Stefaniak, Szymon Jopek, Aron Stasiak, Tomasz Borucki, Rafał Maćkowski i Gracjan Kuśmierek. W 66. minucie zawodnicy Energetyka zdobyli kontaktową bramkę. Adrian Henger skapitulował po strzale Łukasza Piskorowskiego. Na pięć minut przed końcem spotkania Marek Lipka doprowadził do remisu 2:2. A 120. sekund później Łukasz Aleksandrowicz zdobył gola dla miejscowych, którzy objęli prowadzenie, było to trafienie z 25 metrów. Portowcy jednak nie dali za wygraną i walczyli do końca. Tuż przed końcowym gwizdkę gola na wagę remisu zdobył Łukasz Zakrzewski. Dla drugiego zespołu Dumy Pomorza był to ostatni sparing przed ligowym pojedynkiem z Lechem II Poznań.

Paweł Sikora, trener Pogoni II Szczecin: - W pierwszej połowie w naszym składzie zagrało paru zawodników, którzy trenują na co dzień w ekstraklasowym klubie, więc mieliśmy przewagę. Graliśmy mądrze i na jeden kontakt. Przy okazji dobrze wprowadzaliśmy piłkę do gry. To bardzo cieszy. Nasz skład w III lidze będzie zbliżony do tego, który wyszedł na pierwszą połowę. W drugiej części meczu chcieliśmy dać szansę młodym chłopakom. Mogli się pokazać i może w najbliższym czasie część z nich zasili kadrę. Wielu pokazało się z dobrej strony. Jednak przy okazji zobaczyli, jak łatwo można roztrwonić dwubramkową przewagę przez juniorską grę. Piłkarze mieli zbyt wiele kontaktów z piłką i za wolno podejmowali decyzję. Widzę, że mają chęci i chcą brać ciężar gry na siebie, ale w seniorach trzeba częściej podawać i mniej prowadzić futbolówkę.

0:1 - Seiya Kitano - 4'
0:2 - Robert Obst - 29'
1:2 - Łukasz Piskorowski - 66'
2:2 - Marek Lipka - 85'
3:2 - Łukasz Aleksandrowicz - 87'
3:3 - Łukasz Zakrzewski - 90'

Pogoń II Szczecin: Adrian Henger - Szymon Waleński (46' Marcel Stefaniak), Jakub Kuzko (63' Sebastian Nagel), Michał Stańczyk (46' Tomasz Borucki), Patryk Adamczuk (65' Michał Stańczyk) - Seiya Kitano (46' Rafał Maćkowski), Sebastian Kowalczyk (63' Błażej Starzycki), Jakub Piotrowski (46' Szymon Jopek), Krystian Peda (69' Łukasz Zakrzewski), Robert Obst (46' Gracjan Kuśmierek) - Marcin Listkowski (46' Aron Stasiak).
źródło: własne/pogonszczecin.pl