piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Remis juniorów Crettiego z Vinetą
Juniorzy starsi Pogoni Szczecin zremisowali 1:1 z Vinetą Wolin. Bramkę dla szczecinian zdobył Bartosz Boniecki.

Pierwsze 15. minut to przewaga piłkarzy Pawła Ozgi, Brylewskiego próbowali pokonać Fijałkowski i Ława. Bramkarz Portowców był jednak na posterunku. W 20. minucie Vineta wyszła na prowadzenie. Zawodnik gości zagrał piłkę w szesnastkę, ta odbiła się od Nagela i wpadła do siatki. Po stracie bramki zespół Crettiego ruszył do ataków. Brakowało jednak szczęścia, w 35 minucie powinien być remis, ale futbolówka po strzale Paprzyckiego trafiła w słupek, a następnie uderzenie Bartolewskiego obronił bramkarz przyjezdnych.
W drugiej części sparingu w zespole Portowców dokonano wielu zmian. W 72. minucie szczecinianie doprowadzili do remisu. Bartosz Boniecki pewnym strzałem pokonał bramkarza Vinety. Był to ostatni mecz Pogoni przed wyjazdem na obóz do Babimostu. W niedzielę Portowcy zagrają w Gorzowie Wielkopolskim ze Stilonem.

Paweł Cretti, trener juniorów starszych Pogoni Szczecin: - Jestem mocno zbudowany, bo to był solidny sprawdzian, który zweryfikował nasz poziom. W pierwszym kwadransie - podobnie, jak założyliśmy przed pierwszym gwizdkiem - piłkarze Vinety dłużej utrzymywali się przy piłce. Musieliśmy robić to, czego nie lubimy, a więc grać w defensywie. Jednak dobrze się spisaliśmy, bo gdybyśmy przez obronę chcieli przepuścić mysz, to nie miałaby szans przejść. Dużo rozmawialiśmy o tym w klubie i chcemy uczyć chłopców odpowiedzialności wtedy, kiedy gra nie toczy się pod nasze dyktando. Nie zawsze trzeba być przy piłce, aby kontrolować mecz. Patrząc na sytuacje bramkowe, to w pierwszej połowie mieliśmy ich kilka. Z kolei w końcówce przeważaliśmy, a druga część spotkania była wyrównana.

0:1 - Oskar Fijałkowski - 20'
1:1 - Bartosz Boniecki - 72'

juniorzy starsi Pogoni Szczecin: Mikołaj Brylewski (46' Daniel Kusztan) - Marcel Stefaniak (82' Jakub Paprzycki), Sebastian Nagel, Wojciech Błyszko (60' Hubert Sadowski), Stanisław Wawrzynowicz (82' Wojciech Błyszko) - Jakub Paprzycki (63' Bartosz Boniecki), Michał Macuk (30' Michał Graczyk), zawodnik testowany (60' Maciej Żurawski), Błażej Starzycki (60' Michał Macuk), Mateusz Bartolewski (70' zawodnik testowany) - Michał Górzyński (60' Adrian Benedyczak).
źródło: własne/pogonszczecin.pl